Протести против полициската бруталност

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Овие пред собрание ќе кампуваат додека не им кажат зошто кампуваат. :rofl
Ова е лудило жими се, контра камп бе. :rofl

Виктор во кој шатор си?
Немам потреба да бидам во шатори јас ко вас ја си уживам и независам ама баш од никого и од ниедна партија. Еве патем еден многу демократски пример за тоа што е всушност диктатура
Да му се закануваш на претседателот на САД, макар и на Твитер, е многу лоша идеја. Еве и зошто...
Како прво, закани до шефот на Белата куќа се водат како специфично злосторство за кое е предвидена максимална затворска казна од 5 години, плус парична казна во износ од 250.000 долари.
Како второ, на сите социјални мрежи, па така и на Твитер, будно набљудува окото на Тајната служба, која е задолжена за обезбедување на американскиот претседател.На пример, пред две години, Донте Џамар Симс од Северна Каролина, на Твитер се заканувал дека ќе го убие Обама. Бил осуден на половина година затвор.
Еј па чекај бе кај нас е диктатура ова америка се демократија!
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Дал је могуче, роѓаци? Не ми се веруе дека толко политички симпатизери има овде, рачунаше га за слободоуман и неутралан форум. Како и да е, овај политичка гарнитура не вреди ама уопште овде у Македонију. Не сам веруваја дека ќе си гу замрзу своју државу, ама еве и тој се деси, не сакам ни минут да остану овде, ама јебига нема куде да се иде. Власт мора да падне. Али јбг, што викав стариве, душа и власт не се дава л'сно. Фатива корења, напунисва сметке у Свисс банке и ск чуе им патка за народ. Развртеле бизниси низ Европу, Чешка ли беше, Словачка ли, (ваљда Орхидеја и Виктор имав подетаљни информацие, ако имав ќе ги замолу да ги изнесев), зашто да се замарав за народ? А, ако сакате братство и единство, тражите комунисти, а не фашисти, империјалисти и комуњари. Голема е разлика од комунист до комуњар.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Дал је могуче, роѓаци? Не ми се веруе дека толко политички симпатизери има овде, рачунаше га за слободоуман и неутралан форум. Како и да е, овај политичка гарнитура не вреди ама уопште овде у Македонију. Не сам веруваја дека ќе си гу замрзу своју државу, ама еве и тој се деси, не сакам ни минут да остану овде, ама јебига нема куде да се иде. Власт мора да падне. Али јбг, што викав стариве, душа и власт не се дава л'сно. Фатива корења, напунисва сметке у Свисс банке и ск чуе им патка за народ. Развртеле бизниси низ Европу, Чешка ли беше, Словачка ли, (ваљда Орхидеја и Виктор имав подетаљни информацие, ако имав ќе ги замолу да ги изнесев), зашто да се замарав за народ? А, ако сакате братство и единство, тражите комунисти, а не фашисти, империјалисти и комуњари. Голема е разлика од комунист до комуњар.
Точно е дека има политички симпатизери,политички заведени дудуци а и такви кои се неутрални и не го подржуваат протестот.Мене повеќе ме плаши што ќе ни донесе иднината,какви сценарија ни прави западот за какви поделба на Македонија помеѓу Албанија и Бугарија говорат странскиве медиуми ...Грујо не излезе кукавица и морам да му признам дека е поспособен од оние другине(да не ги споменувам),не подлегна на притисоците да ги прифати санкциите против Русија и сега ќе го јадеме дебело стапот..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Најдобро би било ми алкохоличари да направимо политичку партију. Нешто налик на онуј на Бору Чорбу од пред 20 и кусур године. Ја мислу дека ќе имамо највише чланови, како и симпатизери, и дека најубао ќе се живи на овија простори ! Само треба да се дискутира за име :p
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Точно е дека има политички симпатизери,политички заведени дудуци а и такви кои се неутрални и не го подржуваат протестот.Мене повеќе ме плаши што ќе ни донесе иднината,какви сценарија ни прави западот за какви поделба на Македонија помеѓу Албанија и Бугарија говорат странскиве медиуми ...Грујо не излезе кукавица и морам да му признам дека е поспособен од оние другине(да не ги споменувам),не подлегна на притисоците да ги прифати санкциите против Русија и сега ќе го јадеме дебело стапот..
И како после ова да ти веруваме кога викаш дека не си за ниедна партија?
Грујо бил способен хахах, Западот правел сценарија :rofl
Да бе, дојдоа Американците и го убија детето на плоштад и им рекоа на Мијалков и Јанкуловска да го скријат убиството.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
И како после ова да ти веруваме кога викаш дека не си за ниедна партија?
Грујо бил способен хахах, Западот правел сценарија :rofl
Да бе, дојдоа Американците и го убија детето на плоштад и им рекоа на Мијалков и Јанкуловска да го скријат убиството.
Аман Алтаирчо..аман те молам престани! Тресеш зелена до зелена а па и јас да не останам пократка оти не ми е во крвта да премолчам нешто морам да те дотресам како мајмун од дрво да треснеш еднаш на земја и да се освестиш.Како слеп за стап си се фатил за детето па детето...абе ти не слеп при очи ти си слеп и во мозок.Незнам зошто не ја затворат оваа тема која врие од ....ух ај да не бидам вулгарна ама смрди веќе.Можеби па те оставаат да танториш оти веке нема кој, погледни само колку коментираат..дури и мене ми стана срам што и јас сум меѓу тие петмина со исклучок на Виолетмон и инкогнито кои стриктно си се држат до поезијата и не мрдаат никаде.Доста веќе Те молам или оди описмени се,искултивизирај се или оди играј бе дете во парк(puke)(puke)(puke)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Аман Алтаирчо..аман те молам престани! Тресеш зелена до зелена а па и јас да не останам пократка оти не ми е во крвта да премолчам нешто морам да те дотресам како мајмун од дрво да треснеш еднаш на земја и да се освестиш.Како слеп за стап си се фатил за детето па детето...абе ти не слеп при очи ти си слеп и во мозок.Незнам зошто не ја затворат оваа тема која врие од ....ух ај да не бидам вулгарна ама смрди веќе.Можеби па те оставаат да танториш оти веке нема кој, погледни само колку коментираат..дури и мене ми стана срам што и јас сум меѓу тие петмина со исклучок на Виолетмон и инкогнито кои стриктно си се држат до поезијата и не мрдаат никаде.Доста веќе Те молам или оди описмени се,искултивизирај се или оди играј бе дете во парк(puke)(puke)(puke)
Со други зборови - „остај ние постарите и покултурните да ја оправаме политиката на државата“? :zelen
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Со други зборови - „остај ние постарите и покултурните да ја оправаме политиката на државата“? :zelen
Мислам дека и Бог би рекол-касно е чеда мои, сега ни јас неможам да ве опраам,ептем се забега ситуацијава!!!
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Не е забегано ништо, наши политичари алудирав на граѓанску војну, ама ја мислу дека тој нема да се деси. Слушасте ли га Стојанчета ичера на 24вести? Он ќе гу опраи ситуацију на брзинку :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И како после ова да ти веруваме кога викаш дека не си за ниедна партија?
Грујо бил способен хахах, Западот правел сценарија :rofl
Да бе, дојдоа Американците и го убија детето на плоштад и им рекоа на Мијалков и Јанкуловска да го скријат убиството.

Пастирот е слика и прилика на способност. Кривоуст, кривоног, делува потполно безначајно, ружан као пас, постојат лименки од швепс кои имаат поголема харизма, говорот му е казна за уши, завршил прилепски факс со 6.5 просек, магистратура му доделиле откако дошол на власт а англискиот му е ниво на индиски слам двелер кој тукушто бил третиран со електрошокови :rofl

Немам потреба да бидам во шатори јас ко вас ја си уживам и независам ама баш од никого и од ниедна партија. Еве патем еден многу демократски пример за тоа што е всушност диктатура
Да му се закануваш на претседателот на САД, макар и на Твитер, е многу лоша идеја. Еве и зошто...
Како прво, закани до шефот на Белата куќа се водат како специфично злосторство за кое е предвидена максимална затворска казна од 5 години, плус парична казна во износ од 250.000 долари.
Како второ, на сите социјални мрежи, па така и на Твитер, будно набљудува окото на Тајната служба, која е задолжена за обезбедување на американскиот претседател.На пример, пред две години, Донте Џамар Симс од Северна Каролина, на Твитер се заканувал дека ќе го убие Обама. Бил осуден на половина година затвор.
Еј па чекај бе кај нас е диктатура ова америка се демократија!

5b44fae71eb15d3b1c19d952018761b9ee97565ec3386eb4f3d3bf668f7911cf.jpg