Протести против полициската бруталност

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Саладине, читај убаво, моите постови се толку кратки и незнам зошто не ги разбираш!?Темава е за полициска бруталност и јас си го кажав моето мислење дека не ги подржувам протестите...што се однесува за моменталнава влада исо реков дека не сум задоволна и дека сакам промена но не со Заев и компанија.Незнам што не ти е јасно уште.Опомени ги другине што во име на партија навредуваат други.
Рака сечам ако тие пишуваат само за да го обелат задникот на Заев.
Од друга страна, секаков вид на оправдување на акциите против протестите против полициската бруталност доведува до прашање дали дискутантот припаѓа на провладината политичка провиниенција. Пошто малку здрав разум да се имало немаше да се оправдуваат овие акции. Затоа што не им е прв пат. 9 години ги прават истите акции, не се од вчера.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
ШШШШт молчи синко,да не те слушне Груј,оти ќе дојде удба по тебе и ќе те изеде месечината,голи оток не ти бега:zelen
шта речи,па да,може да се каже дека менталитетот наш е добар процент таков,со изузетци како тебе така храбри партиски војници,па и ако треба и крв ќе падне само вие да дојдете на влас,без разлика на жиртвите кој оваа ваша жед би ги понела.Зарем не виде што се се случуваше во минатото,и повторно одчекуваш дека нешто би се подобрило.И како тоа викаш дека немало трета опција?!Па негледаш ли околу мршата уште колку лешинари има со наострени клунови,и сите се сремат кон тоа како и они да ја зграбат мршата,како плен на нивната незаситеност,а тоа сме ние обичниот и изнапатен граѓанин.Еве потенцираше,од кога ќе дојде Заеф и компанија И ПРОДОЛЖАТ со криминалот,ами како мислиш ти,ќе престанат ли?!Сега викаш така,демек за осудување ќе биле,ама тогаш ако седиш на истото оваа место и ќе не убедуваш дека се е во ред,нема мито,корупција,криминал итн,само тогаш незнам кој ќе ти верува.А пак ако имаш некое место во владата,пеки,продолжи со твојата бес по форумот.

Тие се фактите, дека ако падне наказата нагалено прозвана од медиумски лижачи како пастирот - единствено на власт може да дојде Зоки од Муртино, раја може да си фантазира дека има трета опција, добро би било да има трета опција и сето тоа - ама таква нема. А дали ќе биде помало зло, останува да се види, брзо ќе се утврди тоа доколку ги амнестира криминалите на пастиризмот на пример...

извини ама и ти така ми личиш!

Сериозно би се изненадил ако не си `помислил` така, тоа е таа хунза-логика дека ако си против власта тогаш tisi od opozicia hehe
Страшното е што оваа дебиласта матрица е присутна кај маса народ, од чистачи до доктори на науки.
And they are legion for they are many како што запишал новозаветниот пророк...

Од друга страна да се биде про-власта значи дека некој е задоволен од корумпираната злостроничка власт а таков надвор од менталните институции и виснатите по државна цицка - нема...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.

И не само од опозиција шо земаат пари него и од Сорос лично (со кого често пиеме каве па така од прва рака знам) а богами и од Ватикан, капнува по некој денар...

 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.

Толку си обоена шо веќе смрдни запечената боја. Ајт сиктер таму седи во канцеларија и земај 30 илјади за "билдање" мислења по форуми и продавање бубрези. СУС!
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Толку си обоена шо веќе смрдни запечената боја. Ајт сиктер таму седи во канцеларија и земај 30 илјади за "билдање" мислења по форуми и продавање бубрези. СУС!
@Saladin каде си сега аааааааааааааа:^) 30 илјадарки:rofl
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Saladin каде си сега аааааааааааааа:^) 30 илјадарки:rofl

Како се почувствува ти кога дозна дека нашиот премиер купил автомобил (бетменски) од шестотини илјади евра, а како додаток ејакулира Јанкуловска на телефон?

Јас се почувствувал мизерно, бидејќи овие шестотини илјади евра можат да средат најмалку 4 животи за да живеат многу добар живот.

Уствари, не и обрнувај внимание на последната реченица, размислувај што ќе ми одговориш на прашањето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Како се почувствува ти кога дозна дека нашиот премиер купил автомобил (бетменски) од шестотини илјади евра, а како додаток ејакулира Јанкуловска на телефон?

Јас се почувствувал мизерно, бидејќи овие шестотини илјади евра можат да средат најмалку 4 животи за да живеат многу добар живот.

Уствари, не и обрнувај внимание на последната реченица, размислувај што ќе ми одговориш на прашањето.
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl(pivo)(party)