Протести против полициската бруталност

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ау контејнери се палеле затоа треба да се истепаат сите и да се уапсат, како смеат ѓубрето да го палат. 54 повредени полицајци? Од што бе? Од пластични шишиња? :rofl
И со тоа знамето напнавте сите, јаката работа што се случила, знамето го тргнал некој леле. Се некои глупости се кажуваат само за да не се признае вината, ама добро ете оставките може да ги сметаме како признание, сега е на ред боксерот. Па после нека проба да се кандидира пак.

Не ми се верува дека може да е до толку глупав (овој Виктор к) за да може да тресе вакви глупости, повеќе се сомневам во залутан партиски `активист` на форумов...:^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Молчи синко има и полошо, воња ќе фати, за леп ќе немаме, тоа е тој менталитет.

Власта мора да се смени е сега пошто трета опција нема ќе дојде Заеф а доколку Заеф и компанија продолжат со непишаната спогодба на неосудување на криминалот - тогаш ќе мора да се протестира и против Заеф во иднина и да се паљи со бенѕин, како и да е пастирот никогаш повеќе не смее да врши било каква функција поголема од вратар во јавно веце.[/QUOTE]

ШШШШт молчи синко,да не те слушне Груј,оти ќе дојде удба по тебе и ќе те изеде месечината,голи оток не ти бега:zelen
шта речи,па да,може да се каже дека менталитетот наш е добар процент таков,со изузетци како тебе така храбри партиски војници,па и ако треба и крв ќе падне само вие да дојдете на влас,без разлика на жиртвите кој оваа ваша жед би ги понела.Зарем не виде што се се случуваше во минатото,и повторно одчекуваш дека нешто би се подобрило.И како тоа викаш дека немало трета опција?!Па негледаш ли околу мршата уште колку лешинари има со наострени клунови,и сите се сремат кон тоа како и они да ја зграбат мршата,како плен на нивната незаситеност,а тоа сме ние обичниот и изнапатен граѓанин.Еве потенцираше,од кога ќе дојде Заеф и компанија И ПРОДОЛЖАТ со криминалот,ами како мислиш ти,ќе престанат ли?!Сега викаш така,демек за осудување ќе биле,ама тогаш ако седиш на истото оваа место и ќе не убедуваш дека се е во ред,нема мито,корупција,криминал итн,само тогаш незнам кој ќе ти верува.А пак ако имаш некое место во владата,пеки,продолжи со твојата бес по форумот.

партиски `активист` на форумов...:^)

извини ама и ти така ми личиш!
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Извини ама исто и ти.


Уствари чекај, само во Македонија ако имаш било каков став те етикетираат како опозиција или куропушач на власта.
Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
извини ама и ти така ми личиш!
Ти кога ќе излезеш? На 17ти или 18ти?

Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.
Јас па мислам дека повеќето имаат мозок и размислуваат, за разлика од другите.

Не ми се верува дека може да е до толку глупав (овој Виктор к) за да може да тресе вакви глупости, повеќе се сомневам во залутан партиски `активист` на форумов...:^)
И двете е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.
А ти какви мадиња клатиш? Облечени? Одобрени се само филмовите одобрени од МВР О ДПМНЕ?
Кој зема плати и од каде? Мислиш на овие газолизци што седат дома и ги плаќа владава?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Гледајќи го форумов и неговата активност ми иде мисла дека овде побајаги луѓе се од опозиција...зимаат плата клатат мадиња голи.Најактивна тема со едни те исти, по се изгледа немате од што да се возбудите па подржувате протести.Има во животот многу поубави работи за кревање на адреналин а не овде филмови да прераскажувате и измислувате.
Пред да почнеш да осудуваш некој, погледни во твојот двор, твоите лични ставови. Да беше средношколец кој е лесно изманипулиран од власта ќе речев ајде. Но според двојата возраст што имаш поминато доста од животот, судот повеќе би ти имал на тежина. Искрено треба да се засрамиш што не можеш да согледаш одредена ситуација каде си лесно изманипулирана веќе не од идеологија туку од евтин криминал и преџвакана лента одново и одново. Право на избор викаш? Се сложувам до некаде. Ако не беше изборот да премолчуваш и да голташ тоа што ти е сервирано за да ти дојде цехот утре твоето дете живее во потполн страв ако стапне криво на улица да не го стрпаат во затвор, наспроти да има промена кон нешто што би ветило подобро утре.
Што знам мене не ми е решение јас детето утре да го образувам во држава која ќе му биде најголемиот душман, ќе му наплаќа за секаков ситен прекршок кој никој човек не може да го избегне а со истите тие пари ќе финансира дебилни проекти кои нема да повратат ни денар во државната каса, напротив ќе станат тема на потсмев на прва страница од било кој странски весник. Посебно немам намера да го раснам детето во држава која преговара со терористи, претепува деца на плоштад, прави контра-протести каде држи двотретинско мнозинство (која иронија човече), затвора телевизии и апси бизнисмени додека други кои и` го лижат чмарот ја имаат сета моќ да шират говор на омраза преку лејт најт шоуа, буреци, итн... За уцените да не ги набројувам пошто не познавам човек кој барем еднаш не бил уценет и заплашуван.
Кажи ми го сега кој е изборот? Послушност за нешто што утре има да ти се накалеми почнувајќи од тебе до 10то колено (зависно од свесноста која понатаму би се развивала нели) или обратно.
Be the change you wanna see the world.
Ајт толку од мене. И размисли убаво што и како би правела пред да осудуваш некој од тепка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ти кога ќе излезеш? На 17ти или 18ти?
Ако сум слободен и двата дена би излегол,ама заради рекреација,ничиј бајрак немислам да вејам.

Извини ама исто и ти.


Уствари чекај, само во Македонија ако имаш било каков став те етикетираат како опозиција или куропушач на власта.



Еве ќе ти кажам дека гл.егзистенција ми е од фирма во која што работам е со сранско потрекло за жал,ама мене ме здоболе дали грујо ќе паднел или зајко ќе станел,кој сака нека биде,моите постови незнам дали приметуваш дека не се етикетирани,ама гледаш дека ми го одредуваат менталитетот,ко тие од некоја друга планета да паднале,затоа така реагирав.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Пред да почнеш да осудуваш некој, погледни во твојот двор, твоите лични ставови. Да беше средношколец кој е лесно изманипулиран од власта ќе речев ајде. Но според двојата возраст што имаш поминато доста од животот, судот повеќе би ти имал на тежина. Искрено треба да се засрамиш што не можеш да согледаш одредена ситуација каде си лесно изманипулирана веќе не од идеологија туку од евтин криминал и преџвакана лента одново и одново. Право на избор викаш? Се сложувам до некаде. Ако не беше изборот да премолчуваш и да голташ тоа што ти е сервирано за да ти дојде цехот утре твоето дете живее во потполн страв ако стапне криво на улица да не го стрпаат во затвор, наспроти да има промена кон нешто што би ветило подобро утре.
Што знам мене не ми е решение јас детето утре да го образувам во држава која ќе му биде најголемиот душман, ќе му наплаќа за секаков ситен прекршок кој никој човек не може да го избегне а со истите тие пари ќе финансира дебилни проекти кои нема да повратат ни денар во државната каса, напротив ќе станат тема на потсмев на прва страница од било кој странски весник. Посебно немам намера да го раснам детето во држава која преговара со терористи, претепува деца на плоштад, прави контра-протести каде држи двотретинско мнозинство (која иронија човече), затвора телевизии и апси бизнисмени додека други кои и` го лижат чмарот ја имаат сета моќ да шират говор на омраза преку лејт најт шоуа, буреци, итн... За уцените да не ги набројувам пошто не познавам човек кој барем еднаш не бил уценет и заплашуван.
Кажи ми го сега кој е изборот? Послушност за нешто што утре има да ти се накалеми почнувајќи од тебе до 10то колено (зависно од свесноста која понатаму би се развивала нели) или обратно.
Be the change you wanna see the world.
Ајт толку од мене. И размисли убаво што и како би правела пред да осудуваш некој од тепка.
Саладине, читај убаво, моите постови се толку кратки и незнам зошто не ги разбираш!?Темава е за полициска бруталност и јас си го кажав моето мислење дека не ги подржувам протестите...што се однесува за моменталнава влада исо реков дека не сум задоволна и дека сакам промена но не со Заев и компанија.Незнам што не ти е јасно уште.Опомени ги другине што во име на партија навредуваат други.