Протести против полициската бруталност

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Да браниш влада што купува врби од 100.000€, a не одобруваше 30.000€ за да спаси дете треба да си во најмала рака идиот.
Да браниш влада што се обидува да маргинализира убиства ~~~
Да браниш влада што те продава поевтино од кинез во Катар ~~~
...
...
Да браниш влада што организира контра-протести и контра-митинзи (сериозно ова мислам дека прв пат во историјата се организира контра-митинг) ~~~
Не ми е јасно зошто ти и Алтаир толку сте против оваа влада,против оваа полиција??Па што ти даде толку вредно додека беше на власт СДСМ,со што толку ве задолжија Заев и останатите што ги величате толку?Оваа влада треба да се реконструира, и да одговараат поедини луѓе но не со дивјачки и бунтовен начин! Да се разбереме,не дека и јас сум задоволна но кога би бирала од две зла би ги одбрала овие но со нова гарнитура.Кажете дали воопшто знаете што после сето тоа кршење и рушење иииииииииии...ке падне власт,абе што потоа луѓе???Во септември на избори што мислите,кој ке победи!??@existence кога веке наведуваш што оваа влада купила и прави наведи и за претходната СДсмовската што купила и направила,па да правиме паралела која направила поголеми глупости. Јас не ја бранам владата туку сум против начинот на кој сака некој преку наш грб и наша крв да дојде друг на власт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k and rain-bow

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кога ќе престанете со споредби? Не станува збор за симнување на ВМРО и качување на СДСМ, станува збор за спроведување правда со која луѓето кои грешеле кои што се моментално на власт, ќе си ги исплатат своите гревови и ќе ја добијат заслужената казна. Што било пред нив, било. Ништо не ги менува фактите и срањата кои овие мафијаши ги имаат создадено во последните неколку години. За се има крај, а НИВНИОТ крај е дојден.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не ми е јасно зошто ти и Алтаир толку сте против оваа влада,против оваа полиција??Па што ти даде толку вредно додека беше на власт СДСМ,со што толку ве задолжија Заев и останатите што ги величате толку?Оваа влада треба да се реконструира, и да одговараат поедини луѓе но не со дивјачки и бунтовен начин! Да се разбереме,не дека и јас сум задоволна но кога би бирала од две зла би ги одбрала овие но со нова гарнитура.Кажете дали воопшто знаете што после сето тоа кршење и рушење иииииииииии...ке падне власт,абе што потоа луѓе???Во септември на избори што мислите,кој ке победи!??@existence кога веке наведуваш што оваа влада купила и прави наведи и за претходната СДсмовската што купила и направила,па да правиме паралела која направила поголеми глупости. Јас не ја бранам владата туку сум против начинот на кој сака некој преку наш грб и наша крв да дојде друг на власт.
Оваа власт е веќе 9 години. Во меѓувреме оваа власт ја има исцрпено целосно државната каса со нејзиниот ретардиран проект, има тепано луѓе на МИРНИ протести, има преговарано со терористи, има утепано едно дете, (ова е докажано), има затворено една телевизија, има купено 90 % од медиумите (што со рекет, што со самоволно). Стандардот не е подобрен ни за еден промил освен кај пензионерите и одредени послушници, за да се тигне до основна гола егзистенција треба да се поседува партиска книшка и да се работи макотрпно за врхушката, во меѓувреме целото население е раселено во странство поради огромен притисок (имам 4 блиски другар(к)и кои немаат веќе намера да стапнат на ова тло, камо ли да живеат). Кажи ми ти сеа, кога веќе споредуваш, какво зло е ова?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Idiot

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Кога ќе престанете со споредби? Не станува збор за симнување на ВМРО и качување на СДСМ, станува збор за спроведување правда со која луѓето кои грешеле кои што се моментално на власт, ќе си ги исплатат своите гревови и ќе ја добијат заслужената казна. Што било пред нив, било. Ништо не ги менува фактите и срањата кои овие мафијаши ги имаат создадено во последните неколку години. За се има крај, а НИВНИОТ крај е дојден.
Точно така и јас сакам сите грешници да бидат казнети но што мислиш колку невини жртви треба да отидат и дали воопшто така ке успееме да ги казниме???Правиме само грев на нашите души оставајки мајки и жени завиткани во црно и деца без татковци !Некого да го казниш треба ли и јас да станам вандал и насилник па и можен убиец?Народов толку се закрвави и не ми е јасно како можат толку БРУТАЛНО да протестираат против некоја бруталност од некои индивидуи?

Оваа власт е веќе 9 години. Во меѓувреме оваа власт ја има исцрпено целосно државната каса со нејзиниот ретардиран проект, има тепано луѓе на МИРНИ протести, има преговарано со терористи, има утепано едно дете, (ова е докажано), има затворено една телевизија, има купено 90 % од медиумите (што со рекет, што со самоволно). Стандардот не е подобрен ни за еден промил освен кај пензионерите и одредени послушници, за да се тигне до основна гола егзистенција треба да се поседува партиска книшка и да се работи макотрпно за врхушката, во меѓувреме целото население е раселено во странство поради огромен притисок (имам 4 блиски другар(к)и кои немаат веќе намера да стапнат на ова тло, камо ли да живеат). Кажи ми ти сеа, кога веќе споредуваш, какво зло е ова?
По се изгледа дека е најспособно и најумно ЗЛО .
 
Последна промена од модератор:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
За смилковско се` уште нема некои детални информации. Да почекаме сепак.

По се изгледа дека е најспособно и најумно ЗЛО .
Ако тоа е за тебе умно во денешно време, госпоТ нека ти е напомош :zelen
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
За смилковско се` уште нема некои детални информации. Да почекаме сепак.
Како можеме да чекаме само,е тоа ме нервира...чекич по глава ке не удри од чекање ама се сомневам дека ке дочекаме.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ми е јасно зошто ти и Алтаир толку сте против оваа влада,против оваа полиција??Па што ти даде толку вредно додека беше на власт СДСМ,со што толку ве задолжија Заев и останатите што ги величате толку?Оваа влада треба да се реконструира, и да одговараат поедини луѓе но не со дивјачки и бунтовен начин! Да се разбереме,не дека и јас сум задоволна но кога би бирала од две зла би ги одбрала овие но со нова гарнитура.Кажете дали воопшто знаете што после сето тоа кршење и рушење иииииииииии...ке падне власт,абе што потоа луѓе???Во септември на избори што мислите,кој ке победи!??@existence кога веке наведуваш што оваа влада купила и прави наведи и за претходната СДсмовската што купила и направила,па да правиме паралела која направила поголеми глупости. Јас не ја бранам владата туку сум против начинот на кој сака некој преку наш грб и наша крв да дојде друг на власт.
Се плашиш и ти? Страв ти е да не те избркаат од работа? И јас би се плашел. :)

Оваа власт е веќе 9 години. Во меѓувреме оваа власт ја има исцрпено целосно државната каса со нејзиниот ретардиран проект, има тепано луѓе на МИРНИ протести, има преговарано со терористи, има утепано едно дете, (ова е докажано), има затворено една телевизија, има купено 90 % од медиумите (што со рекет, што со самоволно). Стандардот не е подобрен ни за еден промил освен кај пензионерите и одредени послушници, за да се тигне до основна гола егзистенција треба да се поседува партиска книшка и да се работи макотрпно за врхушката, во меѓувреме целото население е раселено во странство поради огромен притисок (имам 4 блиски другар(к)и кои немаат веќе намера да стапнат на ова тло, камо ли да живеат). Кажи ми ти сеа, кога веќе споредуваш, какво зло е ова?
Не е точно дека има убиено едно дете, има убиено 5. Затоа и толку страв од снимките за Смилковско, затоа што се вмешани сите. Истиот момент кога ќе се објави снимката на Груевски му е подобро да се убие, зошто следниот ден ќе виси на тестисите на Букефал, со главата надоле.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Се плашиш и ти? Страв ти е да не те избркаат од работа? И јас би се плашел. :)


Не е точно дека има убиено едно дете, има убиено 5. Затоа и толку страв од снимките за Смилковско, затоа што се вмешани сите. Истиот момент кога ќе се објави снимката на Груевски му е подобро да се убие, зошто следниот ден ќе виси на тестисите на Букефал, со главата надоле.
Не биди толку сигурен дека ке се објави снимка а што се однесува за работата,не сум партиски вработена и од никој не ми е страв и за ниедна партија не го давам газот под кирија!!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не биди толку сигурен дека ке се објави снимка а што се однесува за работата,не сум партиски вработена и од никој не ми е страв и за ниедна партија не го давам газот под кирија!!
Нема да се објави само ако Груевски признае и оди во затвор, во спротивно ќе се објави и ќе слушнеме како тоа помалото зло убива деца на езеро, во стилот на оние од Сирија.
Можеби и тогаш ќе има некој што ќе мисли дека се лепени, монтирани снимките ама тоа ќе бидат луѓе без мозок, сите други ќе му го свртат грбот. А и веќе почнаа уствари, не го сака веќе никој кривиот лудак, дури ни Албанците кои толку време му ги даваа гласовите и тие му го свртеа грбот. Оваа власт оди во затвор, само прашање е дали со убаво или со лошо.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Кога ќе престанете со споредби? Не станува збор за симнување на ВМРО и качување на СДСМ, станува збор за спроведување правда со која луѓето кои грешеле кои што се моментално на власт, ќе си ги исплатат своите гревови и ќе ја добијат заслужената казна. Што било пред нив, било. Ништо не ги менува фактите и срањата кои овие мафијаши ги имаат создадено во последните неколку години. За се има крај, а НИВНИОТ крај е дојден.
Заправо тоа е генерално проблемот кај нас,зошто ниту некогаш одговарал некој за своите грешки,ниту ќе одговара.Ако фалат во касата 12милиони евра,само може оставка да си дадат и вук појео магарца,од парите нема адреса....значи од нашето осамостојување навака,во принцип така стојат работите,и нема потреба од секакви расправии околу тоа,кој колку или какви грешки направил,сите правеле и уште се прават грешки,само никој не излегува пред лицето на правдата.Да не ако дојде другата банда поубаво ќе биде,само размена на стоката ќе се случи,ама ништо дуго.Нашиве политичари незнаат друга политика да скројат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: rain-bow and diva orhideja