Проблеми со нос | Црнобело Форум

Проблеми со нос

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Епа јас од кога се памтам користам само оперил капки за нос само тие ми помагаа, ама денес абе просто не делуваат ставам саат време ќе е добро после пак се затнува, не ми се верува толку да ги уништиле. Исто така денес испив 3 пакетчиња кафетин колд и пак нема некоја промена дури сега уште полошо ми е, и витамин ц пиев и само парацетамол не ми помага плус испив околу 2 литри чај за цел ден и освен што одам на секои 5 минути до веце немам некои други промени од чајот. :/ А плус и си го раскрварив носот внатре па дали и тоа смета сега не знам ама едвај чекам да поминат овие денови. Кај ме фати настинкава :/
Можеби ќе треба да си појдеш на лекар, можеби и некој антибиотик да ти дадат...некогаш е подобро побрзо да спречиш и да се излечиш отколку да се влечкаш со болеста па да закачиш нешто друго.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,248
2,346
1,153
Skopje
www.facebook.com
Можеби ќе треба да си појдеш на лекар, можеби и некој антибиотик да ти дадат...некогаш е подобро побрзо да спречиш и да се излечиш отколку да се влечкаш со болеста па да закачиш нешто друго.
Па се мислев денес да одам ама за уво нос и грло само т.е да земам упат за таму но да не земам антибиотик оти ако земам уште толку ќе се разболам секогаш ми станува полошо кога пијам антибиотик ама не можев да отидам не ми беше добро.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па се мислев денес да одам ама за уво нос и грло само т.е да земам упат за таму но да не земам антибиотиик оти ако земам уште толку ќе се разболам секогаш ми станува полошо кога пијам антибиотик ама не можев да отидам не ми беше добро.
како може да ти биде полошо, може само подобро:eek
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,746
1,153
Не знам ни јас но многу пати ми се случувало кога земам антибиотик уште толку да се разболам
Може си имала вирусна инфекција,тогаш антибиотикот не делува на неа и неговото користење може само дополнително да доведе до пад на имунитетот.
А си пробала ли за настинката и носот риностоп таблети?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Јанасум

Нов член
16 јули 2016
21
10
3
Темата е,проблеми со носот.
Во последно време,ушите страшно ме болат.Отидов на приватно ОРЛ и ми рече дека проблемот не е во ушите,него во носот.
Ми даде терапија,апчиња за алергија аериус,спреј за нос аква марис.Еден период се смири ситуацијата,но болките се вратија.
Се отрув со таблети за болка....:(
 

VaskoPushka

Нов член
21 октомври 2019
1
0
1
44
СУВА ЛЕЈКА... ја сечиш скоро на 1/3 и ја полниш дупката со врела вода... ја затвораш... следниот ден... шмркаш супена лажица од водата... она без страв, да навлези секаде во носот... па си ги вадиш паломите и следните 3 дена носот само ќе ти течи... така се чистиш од бубите внатре...