1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Проблеми со нос

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од MissChievous, 11 јануари 2015.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Можеби ќе треба да си појдеш на лекар, можеби и некој антибиотик да ти дадат...некогаш е подобро побрзо да спречиш и да се излечиш отколку да се влечкаш со болеста па да закачиш нешто друго.
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,203
  Допаѓања:
  2,278
  Па се мислев денес да одам ама за уво нос и грло само т.е да земам упат за таму но да не земам антибиотик оти ако земам уште толку ќе се разболам секогаш ми станува полошо кога пијам антибиотик ама не можев да отидам не ми беше добро.
   
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  како може да ти биде полошо, може само подобро:confused:
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,203
  Допаѓања:
  2,278
  Не знам ни јас но многу пати ми се случувало кога земам антибиотик уште толку да се разболам
   
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,643
  Допаѓања:
  5,721
  Може си имала вирусна инфекција,тогаш антибиотикот не делува на неа и неговото користење може само дополнително да доведе до пад на имунитетот.
  А си пробала ли за настинката и носот риностоп таблети?
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
  Темата е,проблеми со носот.
  Во последно време,ушите страшно ме болат.Отидов на приватно ОРЛ и ми рече дека проблемот не е во ушите,него во носот.
  Ми даде терапија,апчиња за алергија аериус,спреј за нос аква марис.Еден период се смири ситуацијата,но болките се вратија.
  Се отрув со таблети за болка....:(
   
 7. VaskoPushka

  VaskoPushka Нов член

  Зачленет на:
  21 октомври 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  СУВА ЛЕЈКА... ја сечиш скоро на 1/3 и ја полниш дупката со врела вода... ја затвораш... следниот ден... шмркаш супена лажица од водата... она без страв, да навлези секаде во носот... па си ги вадиш паломите и следните 3 дена носот само ќе ти течи... така се чистиш од бубите внатре...
   

Сподели: