1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Преработки на песни (covers)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 23 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Кавер:


  Ориџиналe:
   
 2. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Noah  Michael Collings
   
 3. Stefam

  Stefam Нов член

  Зачленет на:
  13 април 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  (inlove)
   
  На Lady* и violetmoon им се допаѓа ова.
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,664
  *sounds of disappointment*

  И инспирацијата...

  И ондак то. :unsure
   
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131

  Кога Мајли беше нормална... :)
   
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,698
  Подобра од оригиналот
   
 8. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Еве 2 преработки на песни оd Morphine и од Rolling Stones, изведени од мои добри другарчиња. Слушнете.

  Кавер на You Look Like Rain од Morphine:

  Оригинал:


  Кавер на Anybody Seen My Baby од Стоунси:

  Оригинал:
   
 9. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Успешна преработка во сосема друг стил.   
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  Оригинал:


  Кавер:
   

Сподели: