1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Преработки на песни (covers)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 23 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  На интернет има многу преработки на песни, некои велат дека некоја песна е подобра преработена од некој друг.
  Слушате ли преработки на песни?
  Кој е најдобра според вас?

  Јас ги следам Игор Прешњаков и Џорџ Нараварез, но и од некои други.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=NJhWnn92cWk
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=0XYWblUqU0s
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=CsRM5Oadjh8
   
  На Wild.One му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Некои преработки се подобри од оргиналот. :)
  Eве некои преработки кои многу ми се допаѓат :  И многу други.
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
 5. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Човеков просто ГО ОБОЖАВАМ! Секој cover му е подобар од оригиналот, има неверојатен глас!

  3:27


  Болка му се осеќа во гласот...
   
  На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
   
  На redhead, Scars, Bibi@ и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078

Сподели: