1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Преработки на песни (covers)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 23 февруари 2012.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Не е баш cover ама сепак е препев и мислам дека заслужува да се слушне..типов ги поби милиони обиди на женски гласови да ја препејат песнава.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Special

  Special Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2013
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  19
  Подобра од оргиналот дефинитивно (bravo)
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Чичково е ѕвер.

   
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Кога ќе слушнам ваква преработка, ми доаѓа да фрлам се околу мене и да одам да гледам некои лигави филмови, најзериозно. Покрај тоа што ми е една од омилените песни, верзијата просто дише од емоции.

   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  полудев по овие 2 преработки, посебно првата (wasntme) сепак оригинал си е оригинал...да си кажам :biggrin


   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Предобро нешто .. најдобар кавер на нивните песни што сум слушнал до сеа.

   
 7. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  :biggrin

   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  За мене Chris Isaak го има оригиналот, така да ме бендиса преработкава, мада и пејачката :) црвена е (inlove)

   

Сподели: