Препишување

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Дај кажете некој интересен начин за препишување којј најчесто ви успевал .. :giggle:sram:mstickle
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Во средно препишував ама само кога можев, обично си учев.
Во 3 и 4, македонски на писмени препишував, само ќе си направев состав со темите шо ќе ни ги дадеше професорката.
Препишував хемија, последна клупа седев, скоро на никој тест немав салам научено, онака само ќе разлистав да знаев што каде е за да знам кај да отворам, и го оставав учебникот под клупа и така си го отварав и си препишвев.:zelen
Француски, исто, тапа сум, до душа скоро никој од генерацијата, море општо во цела гимназија салам не знае француски, ни самата не знам како ама извав на тестојте 4 и 5.
Физика немаше шанса да се препише, затоа салам си учев, математика обожавам и добро си се подготвував ама затоа морав и на други ученици да им решавам некое задачи, колку за 2 или 3, биологија исто немаше шанса да се препишит, затоа исто овој предмет го учев, бизнис со учебникот под клупа си препишвев иако седев прва клупа, гајле ми беше. И толку ми теквит, до душа само македонски и хемија активно препишвев, француски ретко правевме тест, бизнис не го сметам дека само една година учевме и еден тест имавме.

На факултет не се осмелувам да препишувам, добро де освен аналитичка, каде колешка ми го крена колоквиумот за да препишам една задача, и статистика ова не го рачунам како препишување дека не ни препишав ама во амфитеатарот кај што полагавме можев да сликам се` што пишува колешката, то е око соколово, и така само си прегледував дали ми е точно, солидна студентка е.:)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Увек сам препишуваја на свак тест или писмену. Од 5 одд препишују и само 1 пут ме фатисва и тој тражисва ми да ги даду лишчиња и ја да ги даду виде проф. и курбан изеде ја 3 а имаше тест за 5. Препишују си и сг у средњу и ке си продужу, ако не препишују како ке ми биде интересно на тест.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Се утепувам од препишување иако седам на втора клупа во редицата пред професорот. Не се секавам кога последен пат сум отишла на тест без спремени ливчиња за препишување. Дури и да имам научено ПАК ке си направам, за секоја случај.
emoticon-0136-giggle.gif
И може да се случи да го решам тестот без да препишам али ливчињата си стојат спремни
emoticon-0102-bigsmile.gif

Генијалче сум си за препишување, ама не и за ѕиркање и подчитнување додека одговарам усно
emoticon-0124-worried.gif

Затоа секогаш барав писмено, дека ми е полесно, а и онака сум голема тремаџика
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Се утепувам од препишување иако седам на втора клупа во редицата пред професорот. Не се секавам кога последен пат сум отишла на тест без спремени ливчиња за препишување. Дури и да имам научено ПАК ке си направам, за секоја случај.
emoticon-0136-giggle.gif
И може да се случи да го решам тестот без да препишам али ливчињата си стојат спремни
emoticon-0102-bigsmile.gif

Генијалче сум си за препишување, ама не и за ѕиркање и подчитнување додека одговарам усно
emoticon-0124-worried.gif

Затоа секогаш барав писмено, дека ми е полесно, а и онака сум голема тремаџика
Kakoo uspevash?(wasntme)
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Еднаш налепив ливчиња на марамче и „демек ќе си секнам нос“ на час, под клупа препишував од мобилен, ливчиња во ќесето си ставав,го ставив ливчето под мене и такааа ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Абе нема везе куде седиш за време на тест. Проф. шета натам-наам и исто ти се фаќа куде ке седиш. Т.е не е до толко исто, у средину е најзаебано да се седи, а дали ке си у прву или последњу исто ти се фаќа. Ја си још препишују олд скул. Лишчиња у рукав и кт не гледа проф. вадиш и препишуеш.