Препарати кои го забрзуваат растот на косата | Црнобело Форум

Препарати кои го забрзуваат растот на косата

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Дали знаете како косата може побрзо да порасне?Предложете некој шампон, домашна маска или слично за растење на косата.

Мед една голема лажица и жолчка + рицинус мала лажичка (не мора ако ви е мрсна косата)!
Медот потикнува да растат влакна и го храни самиот корен на влакното. Жолчката се врзува со надворешниот дел од целото влакно и му прави како заштитен слој, да не се дели.
Држете го 40 мин ова чудо на главата и измијте го со не многу жешка вода.
Пробајте така 10 пати и ќе видете што е како е... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: мимис

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Мед една голема лажица и жолчка + рицинус мала лажичка (не мора ако ви е мрсна косата)!
Медот потикнува да растат влакна и го храни самиот корен на влакното. Жолчката се врзува со надворешниот дел од целото влакно и му прави како заштитен слој, да не се дели.
Држете го 40 мин ова чудо на главата и измијте го со не многу жешка вода.
Пробајте така 10 пати и ќе видете што е како е... :)
Имаш пробано?
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
  • Ми се допаѓа
Реакции: мимис

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Незнам колку помага бидејќи го немам пробано:
Шампон од бреза или коприва 450 мл
15 апчиња Бкомплекс од оние кафените
По две ампули Б6 или Б3 ...
Се меша сето ова и не заборавај да ги столчиш апчињата,да не ти текне цели да ги ставиш :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Побрзо раснење на косата?
Зарем не е нормално косата да расне по 1-2 цм во месецот?
И колку цм во месецот би било побрзо?

Општо прашање,ме интересира.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
23
Јас не користам, најодбро е природно. А веќе за природно ви би препорачала јајце