1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препарати кои го забрзуваат растот на косата

Дискусија во форумот 'Коса' започната од LadyInPink, 20 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Дали некогаш сте употребувале некој препарат кој го рабрзува растењето на косата?
  Кои се најефикасни и кои даваат најбрзи резултати?

  И јас сум во потрага по некој таков препарат, шампон или нешто домашно направено што ќе ми го рабрза растот. Досега никогаш не сум користела нешто вакво, па затоа сега и не знам што да пробам. Имам читано за многу работи, посебно за пивски квасец дека поттикнувал брзо растење на косата, но пред да земам нешто би сакала да слушнам мислење и од некој кој го пробал тоа.
  Секој совет е добредојден.:)
   
  На КрисТина К. и Marrie им се допаѓа ова.
 2. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Другарка ми користеше фитовал шампон и имаше резлутати. Исто така едни апчиња заборавив како се викаа, но од нив се зголемува и апетитот и + несмееш на празен стомак да ги пиеш бидејки премногу се јаки, но ако си заинтересирана, ке ја прашам и ке ти кажам.
   
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  апчињата мислам дека се викаат б комплекс и се ставаа во шампон од коприва да стојат неколку дена и после да ја миеш косат со то помагало и ти растеал косата побрзо ..
   
  На Alley3112 и cece17 им се допаѓа ова.
 4. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Не тоа е друго. Тие си се стриктно за раст на косата.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  И јас сакам такво нешто. Сакам да си ја видам косата до газот, а како тргнало ќе треба уште 4-5 години да чекам.
   
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  јас сум по потрага за намалување на растот на косата а воедно и спласнување волумен :D
  се убив од шишање и ретчење...ми здосади веќе...а оние шампоните за намалуивање волумен се живи глупости :cenzura
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Шампон за зајакнување на косата

  1 шише со вашиот шампон,

  2 лажички сода бикарбона

  ½ (пола) чаша сок од лимон

  Додадете ја содата во шампон и добро измешајте(измучкајте)и нанесете го шампонот на коса и масирајте го скалпот се додека не се направи сапуница.,добро измијте ја косата. За повеќе сјај, косата измијте ја со лимонов сок а потоа повторно исплакнете ја косата.

  [​IMG]
   
 8. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  За побрзо растење на косата употребувај само шампон од коприва, на природна база. Апчиња, прашоци, такво нешто не ти треба. Пивски квасец - никако! Од лично искуство ти кажувам. Го пиев едно време и се што добив беше килограм повеќе. ;)
   
 9. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Маслото од рицинус испробано делува...пред капење намачкајте го коренот од косата со масло од рицинус ии нека ви постои едно 15 минути навистина делува а и од тоа се згуснува косата исто така ова се применува и за трепки
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ножица и тоа што почесто, барем секој месец.
  И помалце фенирање, фарбање и пеглање.
  Јас така си ја пораснав без никакви шампони и пилули за раст на косата.
   

Сподели: