Препарати кои го забрзуваат растот на косата

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Дали некогаш сте употребувале некој препарат кој го рабрзува растењето на косата?
Кои се најефикасни и кои даваат најбрзи резултати?

И јас сум во потрага по некој таков препарат, шампон или нешто домашно направено што ќе ми го рабрза растот. Досега никогаш не сум користела нешто вакво, па затоа сега и не знам што да пробам. Имам читано за многу работи, посебно за пивски квасец дека поттикнувал брзо растење на косата, но пред да земам нешто би сакала да слушнам мислење и од некој кој го пробал тоа.
Секој совет е добредојден.:)
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Другарка ми користеше фитовал шампон и имаше резлутати. Исто така едни апчиња заборавив како се викаа, но од нив се зголемува и апетитот и + несмееш на празен стомак да ги пиеш бидејки премногу се јаки, но ако си заинтересирана, ке ја прашам и ке ти кажам.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Другарка ми користеше фитовал шампон и имаше резлутати. Исто така едни апчиња заборавив како се викаа, но од нив се зголемува и апетитот и + несмееш на празен стомак да ги пиеш бидејки премногу се јаки, но ако си заинтересирана, ке ја прашам и ке ти кажам.
апчињата мислам дека се викаат б комплекс и се ставаа во шампон од коприва да стојат неколку дена и после да ја миеш косат со то помагало и ти растеал косата побрзо ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112 and cece17

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
апчињата мислам дека се викаат б комплекс и се ставаа во шампон од коприва да стојат неколку дена и после да ја миеш косат со то помагало и ти растеал косата побрзо ..

Не тоа е друго. Тие си се стриктно за раст на косата.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И јас сакам такво нешто. Сакам да си ја видам косата до газот, а како тргнало ќе треба уште 4-5 години да чекам.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
јас сум по потрага за намалување на растот на косата а воедно и спласнување волумен :D
се убив од шишање и ретчење...ми здосади веќе...а оние шампоните за намалуивање волумен се живи глупости :cenzura
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Шампон за зајакнување на косата
1 шише со вашиот шампон,
2 лажички сода бикарбона
½ (пола) чаша сок од лимон
Додадете ја содата во шампон и добро измешајте(измучкајте)и нанесете го шампонот на коса и масирајте го скалпот се додека не се направи сапуница.,добро измијте ја косата. За повеќе сјај, косата измијте ја со лимонов сок а потоа повторно исплакнете ја косата.
523896_10150182461409960_136289873_n.jpg
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
За побрзо растење на косата употребувај само шампон од коприва, на природна база. Апчиња, прашоци, такво нешто не ти треба. Пивски квасец - никако! Од лично искуство ти кажувам. Го пиев едно време и се што добив беше килограм повеќе. ;)
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Маслото од рицинус испробано делува...пред капење намачкајте го коренот од косата со масло од рицинус ии нека ви постои едно 15 минути навистина делува а и од тоа се згуснува косата исто така ова се применува и за трепки
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ножица и тоа што почесто, барем секој месец.
И помалце фенирање, фарбање и пеглање.
Јас така си ја пораснав без никакви шампони и пилули за раст на косата.