Препарати кои го забрзуваат растот на косата | Црнобело Форум

Препарати кои го забрзуваат растот на косата

that girl

Нов член
4 септември 2013
3
0
1
26
луѓе, може некој да ми каже ако има испробаноо некој природен начин за побрз раст на косата ( и воедно да имал резлутати ? :))
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Само ќе си го пуштиш кослето природно да си ти расте, редовно ќе си ги кратиш врвовите со што ќе си ја живнуваш и обновуваш косата.
Ниту еден препарат нема да ти ја порасне косата преку ноќ, да не се лажеме. :)
 

that girl

Нов член
4 септември 2013
3
0
1
26
и да постојано го правам тоа.. ама најверојатно од постојано пеглање и користење на фигаро ми се оштетува косата.. и цело време во место тапкам
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
и да постојано го правам тоа.. ама најверојатно од постојано пеглање и користење на фигаро ми се оштетува косата.. и цело време во место тапкам

Пегла и фен тргни од употреба. Фен само за итни случаи, ама одбегавај колку можеш. Пребарај по нет сигурно ќе најдеш по некој рецепт за побрз раст на косата. Инаку Сара.13 не е точно дека не делуваат. Тетка ми користеше домашно направен ајде да речеме препарат и се осетија разлики во растот на косата.
 

that girl

Нов член
4 септември 2013
3
0
1
26
имам прочитано доста работи, но сакам да чуам мислење од некој што употребувал такво нешшто и што имало резлутати :))
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
и да постојано го правам тоа.. ама најверојатно од постојано пеглање и користење на фигаро ми се оштетува косата.. и цело време во место тапкам


Ќе пробаш да ги намалиш пеглата и фигарото, природно ќе пробаш да си ја обликуваш и стилизираш косата и нормално ќе бидеш трпелива зошто треба време за влакното одново да се обнови.
Ќе користиш и некои маски наменети за регенерација и обнова на косата и сигурна сум дека на крајот ќе бидеш задоволна со резултатите. :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Жена ми користи чај од коприва за таа работа и става во шапонот некој си таблети, ама кој таблети да ме убиеш ако знам :)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Жена ми користи чај од коприва за таа работа и става во шапонот некој си таблети, ама кој таблети да ме убиеш ако знам :)

Б Комплекс апчиња растворени во шампон од коприва. Велат со редовно користење имало ефект.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos and Saladin

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
Дали знаете како косата може побрзо да порасне?Предложете некој шампон, домашна маска или слично за растење на косата.