Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2016/17

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Види ги бе овие Јунајтед, ги ставаш од 2-3 гола тие ти се влечат по терен 90 минути и на крај даваат 1 гол колку да те изнервираат повеќе. Мрш бе, како да не ги мразиш после, не е можно ова бе без пари ќе останам уште во првите кола.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тасманиското ѓаолче > Погба. Ако вториот вреди 105 милиони, Мане вреди 210.
Мињоле (facepalm) барем ќотек јаде ако ништо друго за малку ќе им поклонеше гол, среќа пречка:D
Лукас (pivo)
Штета што кај Ливерпул нема средина или газат или се влечат по терен како зомби како со Барнли...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Тасманиското ѓаолче > Погба. Ако вториот вреди 105 милиони, Мане вреди 210.
Мињоле (facepalm) барем ќотек јаде ако ништо друго за малку ќе им поклонеше гол, среќа пречка:D
Лукас (pivo)
Штета што кај Ливерпул нема средина или газат или се влечат по терен како зомби како со Барнли...
И Арсенaл се спaсијa. Целa утaкмицa некaкo кo утепaни беa.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ја даваа таа, сега ќе чекам до понеделник за хајлајтс на СК :unsure
Ја даваа на СК4 мислам. Лошо играше Арсенал, на крај дадоа гол од пенал, ама сепак лоша игра беше.
Ватфорд иначе 2:4 на гости против Вестхем. Тие Вестхем глумеа јаки многу и сакаа во ЛЕ да играат, за на крај да им подарат победа на некојси небитен романски тим, и тој нивниот тренер да вика дека приоритет е ПЛ.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ја даваа на СК4 мислам. Лошо играше Арсенал, на крај дадоа гол од пенал, ама сепак лоша игра беше.
Ватфорд иначе 2:4 на гости против Вестхем. Тие Вестхем глумеа јаки многу и сакаа во ЛЕ да играат, за на крај да им подарат победа на некојси небитен романски тим, и тој нивниот тренер да вика дека приоритет е ПЛ.

Немам СК4 а сега неможам и видеа да гледам пошто хибридов има РАМ колку дигитронче :nerd и процесор П3 666:gjavolмхз, два таба и се кочи скроз|-(
Многу повредени има Билиќ ама ќе се стабилизираат со тек на време, дури и новите кои ги купиле се повредиле по тренинзи (facepalm)
Не се замараат со ЛЕ и лани и оваа година исто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Браво Ливерпул, конечно изгледа ќе се вратат во конкуренција за титула :)
Клетиот Челзи изгуби ради кукавичлук, почнаа да напаѓаат тек на 0-2 дотогаш се бранеа на домашен терен (facepalm)