Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2016/17

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ајде нова тема да си направиме. Насловот не го сменив, дека нели да не се пишува на друго место за куповите и Чемпионшип. :)

Ај па можеби годинава нема да сум баксуз, па ќе дочекам Ливерпул да фати место во ЛШ, бидејќи титула нема шанси годинава.
За другите тимови пишете си вие.

Ај среќно на сите. Освен на Јунајтед. :)
 
  • Like
Реакции: existence and Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
За титулата ќе решаваат Арсенал и Ливерпул :p
Не знам Сити како ќе се снајдат со Гвардиола, ама не верувам да бидат шампиони одма.
Интересно ќе биде да се види како ќе се однесува Лестер.
Челзи со некој талијан се надевам дека нема да играат бункери. Ако играат нека си ебат мајката.
Се надевам дека Мурињо ќе трае до октомври некаде :zelen а Мојс за првпат ќе внесе екипа во ЛШ :frantic
Свонси овој пат е сомнителен и можно е со Барнли да се пресели во Чемпионшип.

Ќе биде жестоко во Чемпиошип, таму овој пат има тешка конкуренција, трансфери по 10-15 милиони фрчат, Бартон Албион ќе игра во иста лига со Вила и Њукасл (party)
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Одвај чекам Арсенал-Ливерпул а мислам дека играат во прво коло во недела на 14.август, секогаш играат јаки утакмичишта :frantic
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Новиов голман Кариус, што го зема Клоп, што требаше да е прв голман ја скршил раката против Челзи на пријателската. 2 месеци ќе го нема. Мињоле, ѓубре среќно. :(
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Новиов голман Кариус, што го зема Клоп, што требаше да е прв голман ја скршил раката против Челзи на пријателската. 2 месеци ќе го нема. Мињоле, ѓубре среќно. :(
:facepalm2:rofl кои баксузи... ама не мора Мињоле тука е Алекс Манингер, 40 годишниот поранешен освојувач на ПЛ (со Адамс и Иан Рајт :zelen)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
:facepalm2:rofl кои баксузи... ама не мора Мињоле тука е Алекс Манингер, 40 годишниот поранешен освојувач на ПЛ (со Адамс и Иан Рајт :zelen)
Не е можно колку е среќен Мињоле. Сега 2 месеци ќе игра и ако има некои среќни одбрани, оп ете ти го ќе остане на гол. А овој Кариус баш добро бранеше во Бундес, не знам како толку баксуз. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Не е можно колку е среќен Мињоле. Сега 2 месеци ќе игра и ако има некои среќни одбрани, оп ете ти го ќе остане на гол. А овој Кариус баш добро бранеше во Бундес, не знам како толку баксуз. :)
Јако би било Манингер после скоро две децении да брани во ПЛ против Арсенал :frantic
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Јако би било Манингер после скоро две децении да брани во ПЛ против Арсенал :frantic
Нека брани тој подобро, се е подобро од мрзата белгиска. Тој па Манингер јас не го ни знам, глеј го колку е стар, со Мојсеј се дружел.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Арсенал - Ливерпул
Барнли - Ливерпул
Тотенхем - Ливерпул
Ливерпул - Лестер
Челзи - Ливерпул

10 бодови од овие 5 утакмици и задоволен ќе сум. :)