Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2016/17

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
@existence како ти се допадна утакмицата? Бентнер :zelen имаше две шанси на почетокот, после НФ како да ги страв:unsure
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не можев да ја гледам поради технички проблеми :biggrin
Штета што така се паднаа па еден тим мораше да отпадне. Жолти картони лапнале и лордот и Ленсбури, бивши топџии, ваљда не е од одмазда :D
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Не можев да ја гледам поради технички проблеми :biggrin
Штета што така се паднаа па еден тим мораше да отпадне. Жолти картони лапнале и лордот и Ленсбури, бивши топџии, ваљда не е од одмазда :D
Не беше толку жестоко, вообичаени грубости, доста рутинирано Арсенал, некако играат посигурно последно време, Ксхака :zelen пак даде од 30м ама тој голманот Стојковиќ нешто шокиран беше...
 
  • Like
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Ух кој масакр, првото полувреме феноменално, неверојатно со еден збор совршено, второто онака ако падне гол на контра ок, ако не пак ок, 3-0 е брука за Челзи :kafe
Публиката бараше од Ксхака :zelen да шутира и еднаш проба в пченки на крај :pusi
Очигледно Венгер ги советувал да го провоцираат Коста што резултираше со исчезнување на споменатиот, само гоустбастерс можеа да го најдат на утакмицава :rofl ама ако со такви морони нема друг начин...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
По се изгледа дека вчерашниот ден ја погреба неизвесноста во ПЛ, оптимизмот почна да се топи после пораз на Арсенал од Вотфорд дома :facepalm2:facepalm2:facepalm2 и тоа само пар денови после феноменална претстава вс. секогаш гадниот Сотон, истовремено Ливерпул начука неколку бизарни порази и ефективно ја ликвидира сезоната а вчерашното дерби само требаше да даде сламка за спас, за жал и покрај чудото од Мињоле, Фирмино успеа да ја убие сезоната со манијакалните промашувања.
Тотнем пак од своја страна 0-0 со Сандерленд на гости со што и самите си забија клинец во сандакот во однос на титула. Остануваат манчестерските екипи да ја направат борбата за пласман во ЛШ нешто како ефтина замена за возбудата за борба за титула.
Лестер е на пат да го повтори феноменалното достигнување на М.Сити кои се едина екипа која испаднала следна сезона после освојување титула.

@existence , @Altaïr , @Struggler мислење? :)
 
  • Like
Реакции: existence