Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Отворете, мене исто ми е дали нова тема или оваа. Битно да си правиме муабет :) Али ради прегледност отворете една. Не мора ни некој вовед нешто, ставете само учесници и општи информации за годинава нешто промена на правила ако има и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Оваа сезона ќе биде трка помеѓу Ливерпул и Арсенал (иако и Челзи покажува заби последно време:^))
Можеби ќе биде реприза на 1989 кога се решавало на Енфилд последно коло во меѓусебен дуел, скоро гледав на јутјуб, ненормална работа :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Го нема Струглер да каже кој е подобро засилување, Погба или Мане :kafe
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Оваа сезона ќе биде трка помеѓу Ливерпул и Арсенал (иако и Челзи покажува заби последно време:^))
Можеби ќе биде реприза на 1989 кога се решавало на Енфилд последно коло во меѓусебен дуел, скоро гледав на јутјуб, ненормална работа :eek:
Челзи ќе бидaт зaебaни иaкo Ливерпул веќе им скинa 3 бoдa. 3 нa Арсенaл, 1 нa Јунaјтед, oстaнувa уште Сити. Финтaтa е сo слaбиве дa се дoбивaaт бoдoви. Дaли Клoп гo средил тимoт дo тoј степен ќе видиме aмa сегa зa сегa нaјмнoгу дaдени гoлoви и нaјдoбaр нaпaд. Дa се среди oдбрaнaтa и некa дoaѓa титулaтa.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Челзи ќе бидaт зaебaни иaкo Ливерпул веќе им скинa 3 бoдa. 3 нa Арсенaл, 1 нa Јунaјтед, oстaнувa уште Сити. Финтaтa е сo слaбиве дa се дoбивaaт бoдoви. Дaли Клoп гo средил тимoт дo тoј степен ќе видиме aмa сегa зa сегa нaјмнoгу дaдени гoлoви и нaјдoбaр нaпaд. Дa се среди oдбрaнaтa и некa дoaѓa титулaтa.

Со Сити ќе има голови :frantic