Презиме | Црнобело Форум

Презиме

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Јас ќе го земам неговото, така си решив така ќе биде, но не со -ски туку -ска. Некако не ми се допаѓа женско име со-ски на крајот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
33
Oхрид
јас сакам да си го задржам моето презиме пошо ни една од сесри ми не го зема јас планирам
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да иако многу жени во машки род го менуваат, ама тоа е премногу чудно и глупаво :)
Баш по глупо нешто од тоа стварно не можеа да измислат. Ок на некои им треба за документи нели ако одат надвор од државава, ама тие тука што остануваат... страшно.
Инаку честитки за веридбата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Ќе си го чувам моето презиме и ќе го додадам на маж ми