1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Презиме

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Sesil, 14 март 2012.

 1. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Јас ќе го земам неговото, така си решив така ќе биде, но не со -ски туку -ска. Некако не ми се допаѓа женско име со-ски на крајот.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 2. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  јас сакам да си го задржам моето презиме пошо ни една од сесри ми не го зема јас планирам
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Ќе го додадам на моето
   
  #103 Fashion.Lover, 22 февруари 2015
  Последна промена: 22 февруари 2015
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Јас кон моето ќе го додадам неговото :)
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  У машки или женски род?
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Во женски
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Е добро е, така треба :)
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Да иако многу жени во машки род го менуваат, ама тоа е премногу чудно и глупаво :)
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Баш по глупо нешто од тоа стварно не можеа да измислат. Ок на некои им треба за документи нели ако одат надвор од државава, ама тие тука што остануваат... страшно.
  Инаку честитки за веридбата :)
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ќе си го чувам моето презиме и ќе го додадам на маж ми
   

Сподели: