Преживеан (VIP Survivor )

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
вчера не глеав дека бев на :kafe

Збореше на српски со нив, а и претходно мислам дека има зборено на српски. Јас не гледам кој што е по националност, туку гледам каков е по карактер. Јас по тоа би гласал.
 

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Збореше на српски со нив, а и претходно мислам дека има зборено на српски. Јас не гледам кој што е по националност, туку гледам каков е по карактер. Јас по тоа би гласал.

Те подржувам ! ..и мене ми е битен много карактерот кај лугето :giggle ..
Многу ми се допадна кога Жаре рече:" .. Требале да останат дома , да се сликаат за " Play boy" и да ужуваат ... "
Тоа што го кажа Жаре беше точно ...Тие не се таму отидени да се соблачаат голи и да се пржат на сонце ... Тие се отидени на "Survivor" , тие треба да ги извршуваат истите работи како и машките ..не се вика за џабе емисијата Преживеан ... Тоа е борба за опстанок на еден пуст остров...Сте ги имаат истите правила ...А не тие да уживаат,а мажите да работат по цел ден ..А и плус се бунат за гласање ... :cenzura
:kafe
image.jpg
„Trebalo je da sede kući, da se slikaju za Plejboj i da uživaju", Žare Berber o ženama Boruke
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Ги гледам кога ќе ги фатам. Овие нашиве(Жаре и Александра) не ги можам, шо не зборат македонски?! :spin а и воопшто повеќето жени таму, отидени се само силиконите да ги покажат..досадно :sleep
Себастијан ми е интересен и се гледа дека е спремен. Тој Влада не ми е нешто посебно убав ама исто мислам дека ќе дотурка.
Сега за сега, само они ми оставија впечаток :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Оваа година мноогу досадно. :sleep Гледав само 2-3 епизоди и впечаток ми остави оној Себастијан, спремен и паметен дечкото. А оние женските само се рекламираат и се натпреваруваат која имала поголеми гради. :rofl
 

lovemebaby

Полноправен Член
2 април 2012
34
54
18
Себастијан омилен дефинитивно.Паметен дечко,позитивен најдоброто во едно :)
Некако Survivor сега не ми е онаков каков што беше.Playboyзајачициве кварат просек и ме нервираат ужасно.

Навивам за Борука(нормално за нашиве) посебно како што кажав погоре Себастијан и Влада ај ке го спомнам.И Ава, ми е симпатична девојкава и оригинална на свој начин.

Од Матамбо ми се повраќа посебно од Невен и онаа Мартина -.-.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Чак што она вчера заеба работа на емисијата кај Милан Калиниќ :giggle Простача!
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
407
363
Skopje
Онаа Станија како ме изнервира вчера што му рече на Жаре демек во Белград имала заштитници па само таму можел да ја навредува ова она што туку се занесува -.- ама што е убава убава е ама ме нервира стварно па после Жаре бил сељак ама како што вика Knife наш сељак си е бе :zelen и не прави ништо сељачко си се забавува човекот само :zelen
А, онаа лиглана Накова нека остане засекогаш на островон нека не се враќа ич во Македонија само за таму е лиглиште
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Станија ако е убава ,ја сум Бред Пит тогаш,,,,таа да ми излезе преку вечер нема да можам 3 дена да спијам :rofl