1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Преживеан (VIP Survivor )

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Kisserboy, 6 март 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Што мислите за новиот серијал на VIP Survivor ? Македонија ќе има 2 претставници...!!! 12 Март Сител ТВ :)
  http://sitel.com.mk/dnevnik/zivot/sitel-gi-otkriva-uchesnicite-vo-survivor еве ги претставниците
  од Македонија Жаре Бербер и Александра Накова :)
   
 2. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Можда ќе глеам, зависи од тоа дали ќе ми се допаднат типците. Ама како што слушам, ептен добри теткици ќе имало. Само Жаре да не ме нервира и #win ситуација.

  Инаку, темава ти е на погрешно место. Нека средат модераторите.
   
  На Hexasto и emzzy им се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Прв пат пишам зато изглеа..xD
   
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  не планирам да гледам... да беа обични луѓе можеби.... уште кревети да и дадат и исто како дома да се ..

  погледнете го америчкиот сурвивор да видите таму што има :D
   
  На cece17 и Hexasto им се допаѓа ова.
 5. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Ќе гледам кога ќе го фатам, онака колку да бидам во тек со тоа што се случува :D
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Изборов наш им вришти. :confused:
   
  На She, Luckky, Bibi@ и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  не глеам никад тој, а не па ск жаре пфф дебил
   
  На Luckky и Hexasto им се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Тони беше најдобро избран до сега. Најубаво не претстави од Макеоднија на секакви шоуа.
  Оваа година неккао сите што ќе учествуваат се :besen, само за сеир да гледа човек кога му е досадно.
   
  На Bibi@, Hexasto, Mila Kunis и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  ЈАс да ти кажам само што муабети сум слушал за Александра Накова, ќе ти се згрози да ја гледаш. А Жаре Бербер учел со татко ми така да и тој знам каков човек е. Не се и двајцата за да ги пратиш на некое шоу да ја претставуваат земјава.
   
  На TheKitten, Hexasto, Sugar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  леле аман е изборов :rofl
   

Сподели: