1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пред брак

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од ema09, 25 февруари 2012.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  јуј скромност :D
   
 2. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Не можам поише да се согласам со мислењево:)
  Ми се свиѓа како размислуваш;)
   
  На Praetorian и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 3. Lilo

  Lilo Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  4
  Па мислам дека повеќето работи кои сакав ги направив, и она најбитното „се изживеав“, како што се вика :) Сакам уште да патувам и да шетам, ама сакам тоа да го правам и откако ќе влезам во брак. Барем за ова нема никакви пречки (освен финансиски :rolleyes)
   
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  И покрај личните желби, има 20 општи нешта што секоја девојка треба да ги направи пред да стане сопруга:
  1. Да живее сама барем една година.
  2. Да живее со партнер барем една година.
  3. Да се опорави од скршено срце.
  4. Да има летна авантура.
  5. Да има незаборавно летување со другарки.
  6. Да ужива спиејќи во брачен кревет сосема сама.
  7. Да биде финансиски независна.
  8. Да научи да го сака своето тело.
  9. Да има секс со барем една личност со која никогаш не би сакала да се омажи (ниту да го запознае со родителите).
  10. Да си најде сигурна контрацепција.
  11. Да ги истера сите демони од минатите врски.
  12. Да отпатува на егзотично место.
  13. Да има отидено на неколку навистина лоши први состаноци.
  14. Да била слободна барем шест месеци (Влегување од врска во врска значи дека сами себе не сте си доволно друштво).
  15. Да организира голема забава за широк круг пријатели.
  16. Да има барем едно гооолемо пијанство (три дена главоболки, дупки во меморијата... Си знаете вие :) )
  17. Да им прости на своите родители што не биле совршени.
  18. Да има хоби и занимација што ја исполнува.
  19. Да создаде нераскинливи пријателски врски.
  20. Да го прослави 25-от роденден.

  извор: www.crnobelo.com :biggrin
   
  На fernandez и parvati им се допаѓа ова.
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Да се изнапатувам низ Европава.
  Да имам барем 5 девојки/мувачици од странство (scratch one)
  Да отидам до Ерусалим, Бизант, Фиренца, Барселона, Јорк.
  Да се пуштам бар уште 2 пати со едрилица (авион)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Darkho

  Darkho Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Мој човек :rofl
   
 7. fernandez

  fernandez Нов член

  Зачленет на:
  31 мај 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  kolku e samo najjako :))) znaci jas gi imam ama sepak mislam deka mozam uste vaka da si teram, nisto ne mi menuva burma na raka ili potpis vo maticno,sepak mn e jako BRAVO :D
   
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Да патувам низ европа и да си направам моја гооооооооолема куќа.
   
  На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Ако сметате дека брачниот живот бара да жртвувате дел од себеси како доказ на љубов, не правете го тоа затоа што сигурно не сте го нашле идеалниот партнер. Животот во брак не бара откажување од ништо, единствено гарантира учество во повеќе активности како пар.
  Пријателите, амбициите, образованието, животот оди понатаму...

  Промискуитетот е малку дискутабилна проблематика. Единствено сексуалниот апетит за експериментирање со повеќе партнери би требало да се задоволи навремено, пред влегување во моногамна заедница, ако бракот го дефинирате строго како таква.
   
  На Electra, malo и Outrider им се допаѓа ова.
 10. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
  Хаха .. зошто би постоела точен период во животот кој би бил идеален за брак? Зошто и да сташиш во брак? Зошто мислите дека ако стапите во брак ќе немате време да го направите тоа горе наведеното што сакате да го правите?
  -Ако не можете да го правите истото што сте го правеле до сега тогаш сте избрале лош партнер и бракот нема најдобро да ви оди ...
  -Можете да живеете во вонбрачна заедница ако мислите дека брзате со бракот.
  -Дури нема ни потреба за брак!
   

Сподели: