Пред брак | Црнобело Форум

Пред брак

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Работи за кои мислите дека треба да ги направите пред да рипнете во тавче по наше ?? и кое е идеално време кога би требало да се стапи во брак ??


Според мене после 25тата година е идеалното време ... а работи кои мислам дека би требало да ги направам се многууууууу ... како на пример да си дадам време самата на себе ... да завршам факултет .. да се вработам .. да пробам повеќе секс пози ... да доволам да бидам несериозна .. и слични такви нешта :)
 

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
30
New York, New York
twitter.com
Па претежно да бидеш задоволен од самиот себе, да си на добар пат да градиш кариера. А идеална возраст валда накај 30 и кусур.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Ќе правам се што сум правела пред брак, само случувањата ќе ги делам со еден партнер, место сезонски.
Бракот не е крај на кариера, експериментирање во сексот, ниту за журки и кафиња.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Работи за кои мислите дека треба да ги направите пред да рипнете во тавче по наше ?? и кое е идеално време кога би требало да се стапи во брак ??


Според мене после 25тата година е идеалното време ... а работи кои мислам дека би требало да ги направам се многууууууу ... како на пример да си дадам време самата на себе ... да завршам факултет .. да се вработам .. да пробам повеќе секс пози ... да доволам да бидам несериозна .. и слични такви нешта :)


Пред се’ сакам да се изнаживеам.Сакам да прошетам на места на кои не сум бил до сега, да направам работи што не сум ги направил до сега.Да живеам 300 на час со моето друштво.Сакам да си ја истестирам колата на autobahn Германија.Да одам во фабриката BMW.И после тоа да си најдам некоја, ако воопшто постои жена која сеуште ги знае нејзините вредности, и која ќе биде бар малку домаќинка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Добро не значи дека е крај на свет кога ќе стапам во брак. Пак ќе си идам на работа, ќе играм Фифа (може со жената спаринг :) ) ќе идеме на одмори, некогаш сами двајцата, некогаш со друштво. Не сум некој пробисвет па да идел со 1000 жени или да се коцкал, да пиел претерано, па да сега му се ускрати тоа задволство.
Поентата е "Што пред праење деца ?" Мора еден период од година-дена да си го исфураме почетокот на бракот со незаборавни моменти, да отидеме на Хаваи, у некое јапонско село или Мајорка :).
Секогаш сум размислувал кога ќе стапам во брак, како тоа јас да си останам тој кој сум, само со + поголема доза посветеност на жената која ја сакам, и семејството кое би го имале заедно.