1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пред брак

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од ema09, 25 февруари 2012.

1. ema09

ema09 Истакнат Член

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    225
    Допаѓања:
    411
    Работи за кои мислите дека треба да ги направите пред да рипнете во тавче по наше ?? и кое е идеално време кога би требало да се стапи во брак ??

Според мене после 25тата година е идеалното време ... а работи кои мислам дека би требало да ги направам се многууууууу ... како на пример да си дадам време самата на себе ... да завршам факултет .. да се вработам .. да пробам повеќе секс пози ... да доволам да бидам несериозна .. и слични такви нешта :)

На Loner, FallenAngel, Шмекси и уште 2 други им се допаѓа ова.
  2. Elence

Elence Полноправен Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    86
    Па претежно да бидеш задоволен од самиот себе, да си на добар пат да градиш кариера. А идеална возраст валда накај 30 и кусур.

На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
  3. The_melnicanecot

The_melnicanecot Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    237
    Допаѓања:
    394
    кога како незнам но сакам прво да живеам со љубената едно 6 месеци заедно пред брак.

На Loner и ema09 им се допаѓа ова.
  4. ema09

ema09 Истакнат Член

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    225
    Допаѓања:
    411
    најубооооооооооооооооо !

На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nemirna.

Nemirna. Активен Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    84
    Да си се забавуваш со повеќе мажи, да си исчакаш да се пијанчиш и да си уживаш со пријателките :cool:

На Loner и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
  6. Реми

Реми Староседелец

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    957
    Ќе правам се што сум правела пред брак, само случувањата ќе ги делам со еден партнер, место сезонски.
    Бракот не е крај на кариера, експериментирање во сексот, ниту за журки и кафиња.

На Аркантос, She и Taa Sum.. им се допаѓа ова.
  7. Baronessa

Baronessa Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    524
    Допаѓања:
    753
    Во Брак... Ха, откако ќе наполнам сеф во банка...

На Loner и ema09 им се допаѓа ова.
  8. Шмекси

Шмекси Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,130
    Допаѓања:
    1,066

Пред се’ сакам да се изнаживеам.Сакам да прошетам на места на кои не сум бил до сега, да направам работи што не сум ги направил до сега.Да живеам 300 на час со моето друштво.Сакам да си ја истестирам колата на autobahn Германија.Да одам во фабриката BMW.И после тоа да си најдам некоја, ако воопшто постои жена која сеуште ги знае нејзините вредности, и која ќе биде бар малку домаќинка.

На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Praetorian

Praetorian Староседелец

Зачленет на:
    24 февруари 2012
    Мислења:
    325
    Допаѓања:
    395
    Добро не значи дека е крај на свет кога ќе стапам во брак. Пак ќе си идам на работа, ќе играм Фифа (може со жената спаринг :) ) ќе идеме на одмори, некогаш сами двајцата, некогаш со друштво. Не сум некој пробисвет па да идел со 1000 жени или да се коцкал, да пиел претерано, па да сега му се ускрати тоа задволство.
    Поентата е "Што пред праење деца ?" Мора еден период од година-дена да си го исфураме почетокот на бракот со незаборавни моменти, да отидеме на Хаваи, у некое јапонско село или Мајорка :).
    Секогаш сум размислувал кога ќе стапам во брак, како тоа јас да си останам тој кој сум, само со + поголема доза посветеност на жената која ја сакам, и семејството кое би го имале заедно.

На She, redhead, Taa Sum.. и уште 4 други им се допаѓа ова.
  10. ipopovski

ipopovski Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    30 септември 2011
    Мислења:
    1,739
    Допаѓања:
    2,349
    Хахахха, па вака... јапонка, црнкињка, тројка... :cool:

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: