1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пред брак

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од ema09, 25 февруари 2012.

 1. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Работи за кои мислите дека треба да ги направите пред да рипнете во тавче по наше ?? и кое е идеално време кога би требало да се стапи во брак ??


  Според мене после 25тата година е идеалното време ... а работи кои мислам дека би требало да ги направам се многууууууу ... како на пример да си дадам време самата на себе ... да завршам факултет .. да се вработам .. да пробам повеќе секс пози ... да доволам да бидам несериозна .. и слични такви нешта :)
   
  На Loner, FallenAngel, Шмекси и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Elence

  Elence Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  86
  Па претежно да бидеш задоволен од самиот себе, да си на добар пат да градиш кариера. А идеална возраст валда накај 30 и кусур.
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  кога како незнам но сакам прво да живеам со љубената едно 6 месеци заедно пред брак.
   
  На Loner и ema09 им се допаѓа ова.
 4. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  најубооооооооооооооооо !
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Да си се забавуваш со повеќе мажи, да си исчакаш да се пијанчиш и да си уживаш со пријателките :cool:
   
  На Loner и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
 6. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Ќе правам се што сум правела пред брак, само случувањата ќе ги делам со еден партнер, место сезонски.
  Бракот не е крај на кариера, експериментирање во сексот, ниту за журки и кафиња.
   
  На Аркантос, She и Taa Sum.. им се допаѓа ова.
 7. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Во Брак... Ха, откако ќе наполнам сеф во банка...
   
  На Loner и ema09 им се допаѓа ова.
 8. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066

  Пред се’ сакам да се изнаживеам.Сакам да прошетам на места на кои не сум бил до сега, да направам работи што не сум ги направил до сега.Да живеам 300 на час со моето друштво.Сакам да си ја истестирам колата на autobahn Германија.Да одам во фабриката BMW.И после тоа да си најдам некоја, ако воопшто постои жена која сеуште ги знае нејзините вредности, и која ќе биде бар малку домаќинка.
   
  На ema09 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Добро не значи дека е крај на свет кога ќе стапам во брак. Пак ќе си идам на работа, ќе играм Фифа (може со жената спаринг :) ) ќе идеме на одмори, некогаш сами двајцата, некогаш со друштво. Не сум некој пробисвет па да идел со 1000 жени или да се коцкал, да пиел претерано, па да сега му се ускрати тоа задволство.
  Поентата е "Што пред праење деца ?" Мора еден период од година-дена да си го исфураме почетокот на бракот со незаборавни моменти, да отидеме на Хаваи, у некое јапонско село или Мајорка :).
  Секогаш сум размислувал кога ќе стапам во брак, како тоа јас да си останам тој кој сум, само со + поголема доза посветеност на жената која ја сакам, и семејството кое би го имале заедно.
   
  На She, redhead, Taa Sum.. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Хахахха, па вака... јапонка, црнкињка, тројка... :cool:
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: