Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас сум ЗА тоа да бидат дозволени потписи во боја со најмногу фонт 5-ка
да се живне малку форумов со бои
Абе мене гајле ми е дали ќе дозволат или не боја туку муабетов ми е дека вака за едни бива за други не бива. Или нека има за сите или нека нема боја за сите.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Абе мене гајле ми е дали ќе дозволат или не боја туку муабетов ми е дека вака за едни бива за други не бива. Или нека има за сите или нека нема боја за сите.
Јас колку што знам за сите тоа е исто
прееска направив само мала проба колку да видам како е и стварно подобро изгледа убива монотонија
но тргнато е за една минута од ставањето, нема ниту едно правило прекршено
 
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Хуе хуе смешки. Ја одамна пишав за тоа ама ко по обичај администраторот веројатно тргнал на пат кај сонцето да земе од ронките негови за да брка самовили и ѓаволи, па тешко е да одговори на форум.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
и кога збориме за предлози околу форумов имам неколку
* потписот да може да биде во боја и најмногу со фонт 5-ка или во потпис да се стави некое мало гифче
* ова правоаголничево од лево каде пишува број на мислења допаѓања аватарот, да биде во боја црно сивкаста
* Лентата каде е вметнато мислењето малку да се стесни затоа што една реченица ја прави да изгледа како да е долга еден метар
* од десно да се појавува лента во која ќе се прикажуваат фотографиите од натпреварот во фотограија нешо као албум

чисто како пример
cb8.jpg
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Колку е само лошо чет, кога ќе стиснам Нови мислења сега има по 5 мислења во два дена, освен за викенд. Со чет ќе ги нема ни тие, не чини чет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А вака без чет, па што муабети има низ темите... "страшно јако добри", секоја чест на исклучоци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and diva orhideja