1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предбрачен договор

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Sesil, 18 март 2012.

 1. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Ти сиромав отепан, а партнерот богат - не те оправаат никакви предбрачни договори, секако децата нему ќе му припаднат,а ти дали ќе земиш 10 рала чорапи и витрината од дневна не е важно:nah(think)

  Размислувајте луѓе пред да стапите во брак, потоа касно е ... само децата ќе си ги истрауматизирате....
  А во случај на задоцнети промени кај партнерот се пресудува со првото орудие што ќе ти долета до рака...:sreken Разумно решение нема:giggle
   
  На 123456789deset и diva orhideja им се допаѓа ова.
 2. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Зошто да не. Убава работа е тоа, зошто ретко кој се разведува на убав и поштен начин. Ај се ќе делиме се по пола. Едно мене, едно тебе. Спалната ќе ја пресечеме....Секој нека остане со своето.
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Мислам дека нема потреба од предбрачен договор.Треба да сте сигурни дека сесакате еден со друг и добро да размислите за брак
   
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Jas sum za. Kolkava I da e ljubovta, ne se znae sto ke donese zivotot
   
  На пријателство му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  мислев вакви договори постојат само во круговите на милионерите
  ама као шо ве читам добивам друг впечаток или пак сте милионери па сте засегнати околу ова
  кој ке ти каже


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: