Превод на филмови

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Нема потреба од синхронизација, само треба да го пронајдеш точниот англиски титл :) Пиши ми во порака кој филм и која верзија од филмот (она DVDrip AxxO или за сериите што пишува HDTV LOL ) и ќе ти пратам ако најдам нешто :)
т.е еве ти туторијал :)
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
на пример Pan's.Labyrinth[2006]DVDRip.XviD-CRiMES . Го бараш англискиот титл за оваа верзија, поточно Двдрип крајмс. Отвараш у нотепад, и преведувај :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Faith

Истакнат Член
19 февруари 2012
46
65
318
Skopje
Јас ги гледам на BS.Player и кога ќе пуштам филм без симнат превод сам си бара поврзан е со три страни. Треба само да се сетира на каков јазик да се бараат преводи. Топ е и ми штеди многу време во барање преводи. Инаку порано барав на titlovi.com
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Најф да помагај брат, иам ги сфи три дела кум, извади превод на тој титлови точка ком :D и нејќеф бе брат, касниф или у пету брзину идеф, дај некој саглам сајт за да изваду превод македонски на сфи три дела : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Најф да помагај брат, иам ги сфи три дела кум, извади превод на тој титлови точка ком :D и нејќеф бе брат, касниф или у пету брзину идеф, дај некој саглам сајт за да изваду превод македонски на сфи три дела : )
podnapisi.net , brat
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Најф да помагај брат, иам ги сфи три дела кум, извади превод на тој титлови точка ком :D и нејќеф бе брат, касниф или у пету брзину идеф, дај некој саглам сајт за да изваду превод македонски на сфи три дела : )
или стани, мислу дека имам едно цд од кумови, ваљда и преводи имаше .. па ќе ти ги фрљу по мејл. :)
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
BS Player има опција за автоматско пребарување на превод доколку филмот кој го имате нема превод. Автоматското пребарување се врши на повеќе сајтови за преводи.
За да го подесите се што треба е да додадете кратенки од јазиците кои сакате да ги пребарува во делот означен на сликата.
Пример: eng,mac,hrv,srp (eng - Англиски, mac - Македонски, hrv - Хрватски, srp - Српски)
Не преведувам и најчесто гледам филмови доколку има превод каков и да е од горенавдените, доколку нема не ми преставува проблем да го гледам филмот и без превод.

Се надевам со ова ќе скратам маките на тие кои шетаат од страна на страна и бараат превод за некој филм :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak