Превод на филмови

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Дали филмовите ги гледате со превод или без превод? Од кои страни симнувате преводи? Сте пробале ли некогаш да си направите превод на некој филм?

Јас секогаш ги гледам филмовите со превод зашто некако глупо ми е да гледам филм без превод и нешто ќе разберам од филмот, нешто не, така да со превод ми е најубаво. Најмногу симнувам од titlovi.com, а ако таму нема некој превод барам на all4divx.com, што е некој генератор кој пребарува 30-тина сајтови за преводи на филмови. И досега сум направил 10-тина преводи за филмови, сите се поставени на titlovi.com.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Alex M.

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Гледам со превод ради навика. podnapisi.net страна од која вадам, а имам и поставено десетина преводи таму, што на македонски, што на српски јазик.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Минатата недела пробав така...да направам превод ама се откажав:(
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Гледам со превод ради навика. podnapisi.net страна од која вадам, а имам и поставено десетина преводи таму, што на македонски, што на српски јазик.
сам ги преведуваше и како си потпишан? :unsure
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
сам ги преведуваше и како си потпишан? :unsure
Некои сам, некои ги имав, незнам кој ги преведувал. :) Само тајмингот го мењав. 990Freak бев и таму, го откажав акаунтот. Немам време за да се замарам више со преведување ради работата. :/
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
не можев да синхронизирам превод со филмот...ми бегаше :)
Нема потреба од синхронизација, само треба да го пронајдеш точниот англиски титл :) Пиши ми во порака кој филм и која верзија од филмот (она DVDrip AxxO или за сериите што пишува HDTV LOL ) и ќе ти пратам ако најдам нешто :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Некои сам, некои ги имав, незнам кој ги преведувал. :) Само тајмингот го мењав. 990Freak бев и таму, го откажав акаунтот. Немам време за да се замарам више со преведување ради работата. :/
некое туторијалче за превод на филмови...советче ова она? :)
 
  • Like
Реакции: Dee Dee