1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Превод на филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 1 април 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Дали филмовите ги гледате со превод или без превод? Од кои страни симнувате преводи? Сте пробале ли некогаш да си направите превод на некој филм?

  Јас секогаш ги гледам филмовите со превод зашто некако глупо ми е да гледам филм без превод и нешто ќе разберам од филмот, нешто не, така да со превод ми е најубаво. Најмногу симнувам од titlovi.com, а ако таму нема некој превод барам на all4divx.com, што е некој генератор кој пребарува 30-тина сајтови за преводи на филмови. И досега сум направил 10-тина преводи за филмови, сите се поставени на titlovi.com.
   
  На Dee Dee и Alex M. им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас со англиски титл гледам секогаш и кога ќе пуштам филм/серија ми дава опции да си изберам.
   
  На Dee Dee и The Tramp им се допаѓа ова.
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Гледам со превод ради навика. podnapisi.net страна од која вадам, а имам и поставено десетина преводи таму, што на македонски, што на српски јазик.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Минатата недела пробав така...да направам превод ама се откажав:(
   
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  сам ги преведуваше и како си потпишан? :unsure
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Зошто се откажа? Многу за преведување или? :rolleyes
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  не можев да синхронизирам превод со филмот...ми бегаше :)
   
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Некои сам, некои ги имав, незнам кој ги преведувал. :) Само тајмингот го мењав. 990Freak бев и таму, го откажав акаунтот. Немам време за да се замарам више со преведување ради работата. :/
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Нема потреба од синхронизација, само треба да го пронајдеш точниот англиски титл :) Пиши ми во порака кој филм и која верзија од филмот (она DVDrip AxxO или за сериите што пишува HDTV LOL ) и ќе ти пратам ако најдам нешто :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  некое туторијалче за превод на филмови...советче ова она? :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: