1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Превод на филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 1 април 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  А за убунту верзија има? :)
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Имаше пред некоја година ко користев Убунту. :)
  EDIT Љинкче.
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  И уште го има баш сега видов и го инсталирам, фала :) е само има еден маал проблем на убунту ги нема баш најновите верзии но се надевам оваа ќе има за преводи :)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Да не се вреџаме. GOM е подобар.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Од причина што VLC нема потреба од инсталирање надворешни кодеци и функционира со помалку меморија, GOM губи барем кај мене. Ова со кодеците му е најголемата предност на VLC уште од самиот почеток.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Нема потреба од кодеци ни за GOM
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  За .mkv или некои такви нестандардни фајлови бара кодеци за разлика од VLC кој што е универзалка и си пушта се`.
   
 8. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Ништо е тоа, а и да побара за нешто кликаш копче и сам ќе си најде. Со години го користам, тоа беше и причината што го сменив BS.
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас VLC користам со години само поради тоа што не замара со надворешни кодеци и полесно можам да сменам енкодирање на сабтитлови, да си подесам синхронизација на сабтитл со видеото и ред други работи. GOM го користев едно време ама поради надворешни кодеци за големи резолуции понекогаш се јавува лаг на видеото и го баталив.
   
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  А зашто јас на VLC не можам да најдам кај се симнуваат online subtitle те? Имам само Add subtitle file и Sub track.
  Можам да си уклучам превод само преку add subtitle file, а за тоа треба да имам симнато предходно.
  Немам баш среќа со програмиве :/
   

Сподели: