Превод на филмови

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Ita заеби тоа БулШит плеерот. Симни си ВЛЦ, аир да видиш. Најновата верзија има опција и за симнување на превод, секој формат на филм го пушта, можеш ТВ да гледаш и музика да слушаш. Нема подобар. :D
А за убунту верзија има? :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имаше пред некоја година ко користев Убунту. :)
EDIT Љинкче.
И уште го има баш сега видов и го инсталирам, фала :) е само има еден маал проблем на убунту ги нема баш најновите верзии но се надевам оваа ќе има за преводи :)
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
@Ita заеби тоа БулШит плеерот. Симни си ВЛЦ, аир да видиш. Најновата верзија има опција и за симнување на превод, секој формат на филм го пушта, можеш ТВ да гледаш и музика да слушаш. Нема подобар. :D
Да не се вреџаме. GOM е подобар.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Да не се вреџаме. GOM е подобар.
Од причина што VLC нема потреба од инсталирање надворешни кодеци и функционира со помалку меморија, GOM губи барем кај мене. Ова со кодеците му е најголемата предност на VLC уште од самиот почеток.
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Од причина што VLC нема потреба од инсталирање надворешни кодеци и функционира со помалку меморија, GOM губи барем кај мене. Ова со кодеците му е најголемата предност на VLC уште од самиот почеток.
Нема потреба од кодеци ни за GOM
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
440
673
A Galaxy far, far away...
Ништо е тоа, а и да побара за нешто кликаш копче и сам ќе си најде. Со години го користам, тоа беше и причината што го сменив BS.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Јас VLC користам со години само поради тоа што не замара со надворешни кодеци и полесно можам да сменам енкодирање на сабтитлови, да си подесам синхронизација на сабтитл со видеото и ред други работи. GOM го користев едно време ама поради надворешни кодеци за големи резолуции понекогаш се јавува лаг на видеото и го баталив.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
А зашто јас на VLC не можам да најдам кај се симнуваат online subtitle те? Имам само Add subtitle file и Sub track.
Можам да си уклучам превод само преку add subtitle file, а за тоа треба да имам симнато предходно.
Немам баш среќа со програмиве :/