1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Превод на филмови

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 1 април 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Абре, ми го зема зборот. :) БС плеер про си е закон работа :)
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  628
  Во принцип ги гледам со превод, од проста причина што најчесто ноќе ги гледам, па да не ги вознемирувам домашниве :)
  Инаку, дури преводот ,,махинално,, го читам само кога нема да доразберам нешто :) Има на пример фрази кои врска немаат кога ќе се преведат, а ги памтам... оти ме мрзело да прочитам што е во превод :)

  Секогаш симнувам од титлови.ком, а ако таму нема, ич не симнувам :)
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  ај кд ќе се врату од скул, ќе ти пишу :biggrin
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Зашто овие од Замунда толку многу ме мачат со преводите? Место да ги ставаат во пакет со самиот торент они не! Треба да отварам нова веб страна, па да го симнувам, па да го преместувам кај фолдерот кај што е филмот, па да го одзипувам па тек тогаш да си го гледам филмот па ми се смачи. :/
   
  На Io Sono и ipopovski им се допаѓа ова.
 5. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Мислам дека со BS плеер ако гледаш има опција самиот плеер да ти најде превод.
   
  На Y1K991 и Хоуп* им се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Знам дека има ама не секогаш но најчесто кога симнувам преводи од таму слушам едно, а читам друго, или премногу касни или оди пред време преводот, а тоа повеќе ме нервира. :/
   
 7. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Треба да бараш превод кој се совпаѓа со насловот на торентот на филмот. На пример, ако насловот е Mad Max (2015) 720p BrRip x264, бараш превод кој ги содржи истите чкрапаници. Стави си го titlovi.com во букмаркс и преводот можеш да си го симнеш и да ги ставиш во фолдерот уште додека филмот се симнува, за да не се живцизираш подоцна.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Па мислам дека не ги пише сите тие карактеристики од насловот кога се бара преку BS Player бар не сум приметила. (think) Ја уствари така и правам сега само не симнувам од titlovi.com не ми се свиѓаат таму преводите, а симнувам од subsunacs.net само што не ми е во букмаркс пошто ја има на замунда. Ги симнувам додека се симнува филмот но пошто нели побрзо се симнуваат после ги префрлам во исти фолдер но тоа ми е уствари мачниот дел. Отварам посебна страна, па симнувам во еден фолдер па го префрлам во друг, па тој додека го најдам патешествие па го одзипувам... тоа уствари брзо станува ама замара, а па да не зборам на почетокот кога по 15 тина минути барав од кај им се симнуваат преводите. Тие не ко секој нормален да си пишат download пишале subtitle и оди разбери дека тоа им е линкот.
   
 9. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Не знам јас користам друг плеер и гледам без превод. Она со насловите ти го дадов како пример кога бараш рачно. Види исто yifi subtitles и многу филмови од новите имаат yifi во насловот, веројатно ќе го погодиш од прва.
   
  #29 Io Sono, 17 август 2015
  Последна промена: 17 август 2015
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  @Ita заеби тоа БулШит плеерот. Симни си ВЛЦ, аир да видиш. Најновата верзија има опција и за симнување на превод, секој формат на филм го пушта, можеш ТВ да гледаш и музика да слушаш. Нема подобар. :D
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: