Прашања?!

Статус
Затворена за нови мислења.

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Тоа е мое право јас колку ќе бидам на овој форум, бидејќи никаде не пишува колку треба да се биде на еден форум, а зошто сум се регистирал тоа е приватност сигурно нема да се исповедувам тука :) друга работа каков е тој форум каде што нема избриши членство? Зарем да бидам дел од форум каде што јас ќе го трошам времето на форум каде што преку тоа што немаат избриши членство они сакаат да зачуваат членови т.е само бројката да си ја зачуваат? на овој начин не се задржува членството.
Се размисува веќе подолго време за воведување техничка можност за бришење на корисничкото име.
Ќе бидете известени кога ќе биде истата воведена.
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Се размисува веќе подолго време за воведување техничка можност за бришење на корисничкото име.
Ќе бидете известени кога ќе биде истата воведена.
Ок, фала. Инаку ти си главниот тука? :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
А тогаш каков форум е ова да не можеш да си избришеш членство јас мислам дека пред некое време видов имаше опција, а сега што е форумов? ВМРО ? каде постои само една шанса? дај игор не зафркавај направи таква опција бидејќи на овој начин не се задржуваат членовите на овој форум туку само се шири негативна енергија со самото тоа што да немаш опција избриши членство а имаш јавен форум тоа е стварно голем резил.
аман де, само една шанса?
каква врска има тоа што е јавен форум?
Колку што знам никаде не стојат на увид твоите лични податоци, стои само измислен ник кој на јавноста не му значи ништо посебно.

Ако заради било која причина те загрижува приватноста, од било кој аспект, во секој миг можеш да се обратиш до некој од модераторите во ПП и да им го посочиш проблемот.

Во однос на бројките кои ги спомна во другите мислења, ќе кажам само дека во ниту една статистичка обработка на податоци, една бројка која означува само еден сегмент од целината не претставува релевантен податок сам по себе.
Секогаш постојат анализи на целокупноста, односно на сите податоци, кои ги опфаќаат сите аспекти, изразени преку бројки, а во зависност од нивните специфични соодноси.
Просто кажано, бројот на регистрирани членови означува само број на регистрирани членови. И толку.

А дека ти веќе си се регистрирал на форумов, тоа е факт. И нема причина зошто тоа да не стои како податок.

Тоа би ти било отприлика како кога ќе решиш да одиш во кино. За да влезеш треба да си купиш билет. Со тоа додаваш плус 1 на бројот на продадени билети. Е сега некаде после првите 10 минути се предомислуваш, сфаќаш дека филмот не ти е по мерак и решаваш да не останеш до крај. Фино лепо, без многу галама и без да го реметиш мирот на останатите, излегуваш и си одиш. Одиш да го вратиш билетот со образложение „дојдов, видов, не ме бендиса и не сакам да се брои мојот билет во бројот на продадени билети“ ?

Секому му е јасно дека на било кој сајт, каде постои можност за било каква активност, бројот на регистрирани членови не е еднаков на бројот на активни членови. Така да тврдењето дека непостоењето на опција за бришење на профилот е нешто што може на некој начин да задржи нечие внимание и присутност, е смешка.

Кога некој сака да си оди од некаде, од било каде, ама кога навистина сака да си оди, тогаш едноставно си оди без многу бука. И додека другите да забележат дека си заминал, тој е веќе далеку некаде.

Барањето „да ми се избрише профилот“ значи дека:
1.сакам да ви ставам на знаење дека не сум задоволен од вниманието кое ми го посветувате, па си одам
2.сакам индиректно да ве замолам да ми покажете дека сакате да останам
3.сакам да се тргнам од тука, зашто местово ми се вовлекува под кожа, ама немам доволно силна волја за да останам подалеку и да не се логирам
4.првите две понекогаш се наменети кон точно определена личност :D(да не речам симпатија)

Лично мислам дека не е воопшто страшно ако не постои опција за бришење на профилот, ниту па е нешто неопходно.
Тие што така „на Ура“ бришат, по некое време, обично многу кратко, се враќаат пак, со нов профил и со нов ник. Втора шанса? :D
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,014
1,123
lady_blue е да си жива и здрава кога само би знаеле и другите така да дискитираат мн работи ке се променат овде.
Сакам да те прашам дали модераторите можат да влегуваат во профилите и кога тие се ограничени ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
lady_blue е да си жива и здрава кога само би знаеле и другите така да дискитираат мн работи ке се променат овде.
Сакам да те прашам дали модераторите можат да влегуваат во профилите и кога тие се ограничени ?
не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
аман де, само една шанса?
каква врска има тоа што е јавен форум?
Колку што знам никаде не стојат на увид твоите лични податоци, стои само измислен ник кој на јавноста не му значи ништо посебно.

Ако заради било која причина те загрижува приватноста, од било кој аспект, во секој миг можеш да се обратиш до некој од модераторите во ПП и да им го посочиш проблемот.

Во однос на бројките кои ги спомна во другите мислења, ќе кажам само дека во ниту една статистичка обработка на податоци, една бројка која означува само еден сегмент од целината не претставува релевантен податок сам по себе.
Секогаш постојат анализи на целокупноста, односно на сите податоци, кои ги опфаќаат сите аспекти, изразени преку бројки, а во зависност од нивните специфични соодноси.
Просто кажано, бројот на регистрирани членови означува само број на регистрирани членови. И толку.

А дека ти веќе си се регистрирал на форумов, тоа е факт. И нема причина зошто тоа да не стои како податок.

Тоа би ти било отприлика како кога ќе решиш да одиш во кино. За да влезеш треба да си купиш билет. Со тоа додаваш плус 1 на бројот на продадени билети. Е сега некаде после првите 10 минути се предомислуваш, сфаќаш дека филмот не ти е по мерак и решаваш да не останеш до крај. Фино лепо, без многу галама и без да го реметиш мирот на останатите, излегуваш и си одиш. Одиш да го вратиш билетот со образложение „дојдов, видов, не ме бендиса и не сакам да се брои мојот билет во бројот на продадени билети“ ?

Секому му е јасно дека на било кој сајт, каде постои можност за било каква активност, бројот на регистрирани членови не е еднаков на бројот на активни членови. Така да тврдењето дека непостоењето на опција за бришење на профилот е нешто што може на некој начин да задржи нечие внимание и присутност, е смешка.

Кога некој сака да си оди од некаде, од било каде, ама кога навистина сака да си оди, тогаш едноставно си оди без многу бука. И додека другите да забележат дека си заминал, тој е веќе далеку некаде.

Барањето „да ми се избрише профилот“ значи дека:
1.сакам да ви ставам на знаење дека не сум задоволен од вниманието кое ми го посветувате, па си одам
2.сакам индиректно да ве замолам да ми покажете дека сакате да останам
3.сакам да се тргнам од тука, зашто местово ми се вовлекува под кожа, ама немам доволно силна волја за да останам подалеку и да не се логирам
4.првите две понекогаш се наменети кон точно определена личност :D(да не речам симпатија)

Лично мислам дека не е воопшто страшно ако не постои опција за бришење на профилот, ниту па е нешто неопходно.
Тие што така „на Ура“ бришат, по некое време, обично многу кратко, се враќаат пак, со нов профил и со нов ник. Втора шанса? :D
Киното и ова нема врска не сфати точно што сакав да кажам едноставно треба да има такво нешто како избриши членство бидејќи секој си има право кога сака и кога ќе сака да си замина од форумот но бидејќи нема такво нешто, тогаш си го поставувам прашање зошто тоа го нема на еден форум? а друга работа под они е кои ги наброи под 1,2,3,4 врска си нема и плус тоа не можеш да кажеш дека е поради тоа бидејќи правата и вистинската намера не ја знаеш зошто јас се регистрирав и зошто јас сакам да го избришам моето членство и др малце е глупаво тоа што не постои избриши членство сепак ова е форум и треба да има таква опција кога би имало опција сигурно јас тука немаше да расправам за тоа зошто нема туку фини лепо без галама ќе си го избришев членоство и чао пријатно а кога се регистрирав имаше тука тоа избриши членство а сега го нема како е тоа можно? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,426
9,136
1,683
Кушкундалево
Киното и ова нема врска не сфати точно што сакав да кажам едноставно треба да има такво нешто како избриши членство бидејќи секој си има право кога сака и кога ќе сака да си замина од форумот но бидејќи нема такво нешто, тогаш си го поставувам прашање зошто тоа го нема на еден форум? а друга работа под они е кои ги наброи под 1,2,3,4 врска си нема и плус тоа не можеш да кажеш дека е поради тоа бидејќи правата и вистинската намера не ја знаеш зошто јас се регистрирав и зошто јас сакам да го избришам моето членство и др малце е глупаво тоа што не постои избриши членство сепак ова е форум и треба да има таква опција кога би имало опција сигурно јас тука немаше да расправам за тоа зошто нема туку фини лепо без галама ќе си го избришев членоство и чао пријатно а кога се регистрирав имаше тука тоа избриши членство а сега го нема како е тоа можно? :)
Блокирај секаков пристап до профил, смени си меил, стави рандом пасворд што ни ти нема да го знаеш и крај. Не мораш да го посетуваш форумот. Никој не те стегна за гуша.
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Киното и ова нема врска не сфати точно што сакав да кажам едноставно треба да има такво нешто како избриши членство бидејќи секој си има право кога сака и кога ќе сака да си замина од форумот но бидејќи нема такво нешто, тогаш си го поставувам прашање зошто тоа го нема на еден форум? а друга работа под они е кои ги наброи под 1,2,3,4 врска си нема и плус тоа не можеш да кажеш дека е поради тоа бидејќи правата и вистинската намера не ја знаеш зошто јас се регистрирав и зошто јас сакам да го избришам моето членство и др малце е глупаво тоа што не постои избриши членство сепак ова е форум и треба да има таква опција кога би имало опција сигурно јас тука немаше да расправам за тоа зошто нема туку фини лепо без галама ќе си го избришев членоство и чао пријатно а кога се регистрирав имаше тука тоа избриши членство а сега го нема како е тоа можно? :)
Сакаш да ти кажам начин како да си заминеш и некад да немаш теорија да се вратиш (?)
Напиши некаде рандом форма на лозинка од типот сдфлјасдфјсаклдј и копирај го истото.
Влези во опцијата за промена на лозинака и два пати постирај ја истата таа рандом форма.
Зачувај.
Кликни горе да се одјавиш.

Нареден пат може да се пуштиш на форува ако само преку мејлл побараш да ти биде ресетирана лозинката а ти бидеќи не сакаш да си тука нема потреба да бараш ресет на лозинка.

Ако мислиш дека со бришење на членство де бришат и твоите мислења тоа се лажеш. НИкад и никаде не се бришеле мислењата само што твоето име нема да биде со опција на клик а ако претходно и си го забранила профилот на секое кликање ќе с епојавува грешка.... така да ако сакаш за минута никаде нема да се вратиш на форумот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.