1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Потсвест или претскажување

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Baronessa, 13 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Потсвест според мене .. она што тајно го посакуваме :)
   
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Според мене соништата се и потсвест и претскажување...
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Почнувам да верувам од денес,до сега не ги сваќав сериозно ама имало нешто и во нив.
   
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Истоооо :cool:
  Ептен ретко се дешава да запамтам некој сон
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Дијана

  Дијана Нов член

  Зачленет на:
  26 септември 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  9
  луѓето функционираат преку сопствената потсвест:) имам прочитано 3/4 книги за потсвеста, ако не и повеќе. така да, знам што и како се дешава:)) и гарантирам дека секој човек функционира преку својата потсвест:))
   
  На Биле93 и V00J. им се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  И верувам и неверувам.
  Скептик сум. Голем.
  Ама еве имав еден сон што многу често ми се повторуваше.
  После второто или третото повторување не сум сигурен побарав во соновник да видам што значи. Означуваше решавање на некој голем проблем, или затворање на некоја оддамна отворена тема.
  Тоа и се случи...

  Којзнае... можеби е само коинциденција
   
 7. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Сонот според мене е самата потсвест на човекот.Верувам и дека соновите давааат и некои претскажувања,но работата е што ние не знаеме да ги толкуваме.
  Има соновници,но јас некако не верувам баш во нив кога и да земам некој сите различно пишува.Ко некој да си немал друга работа па земал да прави соновник.
   
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Соништата претставуваат огледало на нашата внатрешност.
  На нашата психичка состојба.
  Ги претставуваат и нашите емоции, желби, мисли во некоја друга фантастична форма.Добиваат друга нејасна или не објаснива форма.
  Исто може да бидат и предупредување за некои работи.
  На пример за болести на тој што сонува.
  Подсвеста се јавува во форма на сон.
  Го предупредува човекот за нешто што се случува со телото, иако човекот незнае сеуште за тоа.
  Понекогаш се само преработени секојдневни мисли.
   
  На exdoxia, Биле93, V00J. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Самовила

  Самовила Полноправен Член

  Зачленет на:
  6 април 2013
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  33
  Па во мојот случај се претскажувања...незнам колку пати сум го увидела тоа и затоа многу внимавам на соновите кои ги сонувам...било тоа било за болест срека баш за се...
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Глупости...замисли сум пошол во книжара, и сум купувал моливи, гума за бришење и маркери. па дури и две кила грозје. Од каде грозје во книжара?
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: