1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Постојат ли вампири?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од FallenAngel, 12 февруари 2013.

 1. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Како не постојат?! Вие сите не знаевте дека јас и |o$y(|-|0$0(|@l сме вампири?! :eek
  Срамота.
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Don't do this .... (worried)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Постоеле порано кој немало струја, а сега дека имамо благодарејќи на Никола Тесла , сега више не постоја.
  Е вака ми објасни баба ми кој бев мала и кој ми се уврте страв од дракуле вампири и др такви слични чуда.
  Супер а? Има некако логика ако размислите :):)
   
  На Succubus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Во тие селата Српски кај шо ги виделе вампирите, 100% сум сигурен дека можат да се најдат природно свежи психоделични печурки. Од трева и други полесни дроги нема шанси да видиш вампири, ама од трип- можит и да помислиш дека песните Елтон Џон ги напишал и посветил специјално за тебе.
   
  На MoonFairy и Succubus им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Истово го викаше еден мој професор, за духови. Темница + крцање на таван + сенки од надвор низ прозор = измислено страшно чудовиште.

  Језда мислам дека постоеле ментални луѓе, ѕверови, кои можеби правеле разни ритуали. Пиеле крв, искачале само навечер, имале страшен поглед и изглед. Луѓето се плашеле и измислувале приказни.
   
  На JaMi и Oleri им се допаѓа ова.
 6. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  јас сум најголем вампир пијам крв
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  [​IMG]
  [​IMG]
  ПОСТОЈАТ! Deborah Ann Woll ми е жив доказ :sram(inlove)
   
  На JaMi и Arkantos им се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Да, јас сум вампир
  :facepalm2
   
  На Marchisio и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 9. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  од вампиризмот ми е привлечно само она ''Влад'' ..у ла ла ..Noroc !
   
 10. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Постојат.
  Е сега имат една теорија според која човеков на сликава е оригинален вампир.
  [​IMG]

  Исто така имат доста серии инспирирани од вистински приказни со вампири, ама не знам според нив како настанале вампирите, јас верувам во оваа теорија. За страшни не се страшни посебно ако имаат фаци како овој на сликава.:giggle
   
  На Luckky и Just Perfect им се допаѓа ова.

Сподели: