Постојат ли вампири? | Црнобело Форум

Постојат ли вампири?

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Инспирирана од темата дека се срушила воденицата во србија каде демек живеел некој вампир по име Сава и филмот Лептирица( побарајте на јутуб ) се прашувам дали ов е вистина? Постојат ли вампири како што тврдат граѓаните на србија ? Има некои од вас да видел или чул такво нешто ? Или да ми ја раскаже приказната за овој српски вампир?

постојат на пример јас !! седам по цели ноќи касам туѓи вратови .. бледа сум .. друго нешто? :D
 

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Инспирирана од темата дека се срушила воденицата во србија каде демек живеел некој вампир по име Сава и филмот Лептирица( побарајте на јутуб ) се прашувам дали ов е вистина? Постојат ли вампири како што тврдат граѓаните на србија ? Има некои од вас да видел или чул такво нешто ? Или да ми ја раскаже приказната за овој српски вампир?
Србите се познати по ширење на лажни и прости приказни со цел да бидат центар пажња на балканов како и секојпат што пробуваат да го направат тоа, ке ти дадам пример со "а где је печат", посељачко од тоа немам видено, не го разбирам и не ме интересира тој проклет печат :mad: Да се вратам на темава да ти одговорам, ти дадов пример, а приказната со вампириве е исто дебилска како и оваа со печатов. Мислам дека се разбираме нели :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Весна1992

D.Kettering

Нов член
14 февруари 2013
18
22
3
Вие колку сакате можете да се смеете но работава не е за смеење... Треба сериозно да размислиме како влијаат медиумиве денес врз младите општо и што се им се сервира на тацна.. Гледам сега е хит, некој филм со зомби што се вљубува во девојка... Наскоро и тоа ќе е актуелно како прашање.
 

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
and then she said ... I do not care ...

убави се на филм и подобро нека останат во таа наша мала илузија...инаку се ќе се расипе...
секси се на ТВ ...не верувам баш дека така секси ќе му бидат и на некој во живо :cool:
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
или не постоиф или па су пи*чке па се криеф и не ни дааф на знање дека постоиф дефинитивно : )
Ваљда глусци кидаф, а не како порано људи, ск само на филм људи , како што викаш ти : )
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Дали е можно дека има и ваква тема??? (facepalm)
Постојат инаку,се разбира дека постојат! (да не бидам оф топик)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Во ''старо време'' (од времето на баба ми) се верувало дека постојат.Ми има раскажувано дека за некои чудни и страшни појави ги поврзувале со вампирите,ми има раскажувано...
Но,во денешно време, има поинакви ''вампири'' :giggle
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Неможиме да речиме дека нема пошто има некои чудни случки а исто неможиме да речиме дека има пошо неаме видено..така да се бива и ништо не ме чуди на ова планетава.
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Има има,се наоѓа по некој тек-тук (nod)