Постојат ли вампири?

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Постоеле порано кој немало струја, а сега дека имамо благодарејќи на Никола Тесла , сега више не постоја.
Е вака ми објасни баба ми кој бев мала и кој ми се уврте страв од дракуле вампири и др такви слични чуда.
Супер а? Има некако логика ако размислите :):)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Succubus

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Во тие селата Српски кај шо ги виделе вампирите, 100% сум сигурен дека можат да се најдат природно свежи психоделични печурки. Од трева и други полесни дроги нема шанси да видиш вампири, ама од трип- можит и да помислиш дека песните Елтон Џон ги напишал и посветил специјално за тебе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Succubus

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Постоеле порано кој немало струја, а сега дека имамо благодарејќи на Никола Тесла , сега више не постоја.
Е вака ми објасни баба ми кој бев мала и кој ми се уврте страв од дракуле вампири и др такви слични чуда.
Супер а? Има некако логика ако размислите :):)

Истово го викаше еден мој професор, за духови. Темница + крцање на таван + сенки од надвор низ прозор = измислено страшно чудовиште.

Језда мислам дека постоеле ментални луѓе, ѕверови, кои можеби правеле разни ритуали. Пиеле крв, искачале само навечер, имале страшен поглед и изглед. Луѓето се плашеле и измислувале приказни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Oleri

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
494716-jessica_hamby_fangs_by_webflashing_d2yltxg.jpg

True_Blood_Jessica_Fangs_by_Morgadu.png

ПОСТОЈАТ! Deborah Ann Woll ми е жив доказ :sram(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Arkantos

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
од вампиризмот ми е привлечно само она ''Влад'' ..у ла ла ..Noroc !
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Постојат.
Е сега имат една теорија според која човеков на сликава е оригинален вампир.
268x210xjoseph-morgan-as-vampire-diaries-klaus_268x210.jpg.pagespeed.ic.R0Gq3dxdkZ.jpg


Исто така имат доста серии инспирирани од вистински приказни со вампири, ама не знам според нив како настанале вампирите, јас верувам во оваа теорија. За страшни не се страшни посебно ако имаат фаци како овој на сликава.:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Just Perfect