1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

После љубовта останува...

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Lillian, 10 април 2013.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  posle lubovta si go gledas svojot zivot :pusi oti ti ako ne si go gledas drug nema da ti go gleda
   
  На MoonFairy и Lillian им се допаѓа ова.
 2. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Поздрав Легионер,мојот одговор на Алексис беше на нејизното напишано...и ако била вистинска таа љубов,тогаш тие остануваат засекогаш.. алудирајќи од нејзина страна на спомените,а јас само кажав дека повеќето луѓе па и да речеме повозрасните понекогаш ќе прокоментираат дека ако некоја љубов прекинала не била вистинска и дека двајцата не доволно се труделе за да се задржи.Поздрав(wave)
   
 3. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Мене ми останаа само болка и спомени..и никогаш нема да исчезнат (wasntme)
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  После љубовта остануваат лузни и остануваат спомените на поминатите моменти, скриени некаде во некое ќоше длабоко во нас..
  И еден мозаик од скршени срца и соништа..
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623
  Ништо не е вечно се додека ние го присилуваме да биде.
  Така и интензитетот на спомените после завршената врска. Човекот е адаптибилен. Треба само време.
   
  На BlackTulip, MoonFairy, Lena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Болни и горки блицови од она што никогаш не сме сметале дека ќе стане минато, тага, каење, депресија,неизлезност, за потоа да дојде моментот на прифаќање, ослободување, продолжување понатаму, создавање на спомени за некое тамо убаво поминато завршено време . Макотрпен процес, многу чувства , и времето како морфиум кој полека ќе не научи како повторно да го отвориме срцето.
   
  На crvenkapa, street_chic, mspasenoski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Пријателстовото во љубов може да се претвори, но љубов во пријателство ....никогаш !Едноставно човек не се враќа назад, било поминало .
   
  На Lena, Photographer, BlackTulip и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Така е сестро, нема живот после него.
  ПОТОП! :place

  Така да после љубовта останува жилетот. Друго решение, очигледно нема :|
   
  На Реми, Mila Kunis, Electra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  На почетокот останува болка и празнина, но времето лечи се’...така да остануваат само спомени...
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Сеќавањата болат..
   

Сподели: