1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

После љубовта останува...

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Lillian, 10 април 2013.

 1. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Се се дешава со причина . После љубовта не останува ништо плус освен ти , времето ке излечи се , точно - треба само време . Мора да поминеш низ тие болки и стресови за да научиш што сакаш и кој си , понатака се само по себе ке си дојде , секое грнче има капаче ;)
   
  На Lillian и mspasenoski им се допаѓа ова.
 2. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  После љубовта остануваат Две скршени срца, многу пролиени солзи....и по некој спомен кој понекогаш ке не мачи, понекогаш ке не расплачи и многу ретко ке не насмее....останува да се сеќаваме на убавите моменти поминати заедно....
   
  На srcu6ka, Aristokrat и mspasenoski им се допаѓа ова.
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  спомените...кои со текот на времето избледуваат....
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Останаа премногу работи,,блузи за роденден,дрвеното столче (триножно),каисчката во форма на буренце,твојата слика во мојот паричник,книгите што ги купуваше од Ѓурѓа (најефтини беа) и секогаш ми се жалеше дека немаш убава книга за да читаш на работа...и не спомените не избледнуваат...после љубовта останува само пуста желба дека ќе има слична на тебе некогаш
   
  На melpomena, Lena, Aleksis и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Ауч....
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Еден куп болка, каење..спомени...спомени кои остануваат вечно..
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Трократно ауч...
   
 8. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Се ми остана :zelen Па си враќавме парталче по парталче, маица по маица на тренинг, пошо уште трениравме заедно. Ми останаа само едни твои шорцеви со кои си играм баскет и не се замарам, и јас имам едни кај тебе знам, ама нема везе носи си ги ;) Ми останаа картичките 2 за свети валентајн шо ми ги даде "Сунце сија ко тепсија а јас те сакам пуно" и уште една нешо беше "Сонцето свети, тревата е зелена, птиците цврцорат, лебот е 25 денари, Солун е наш, а јас те сакам највеќе на свет!" :rofl И шо знам што друго, некои ситници имам сигурно, алка и ланче имам од школки ли шо и да се, 2 сексуљави маички за матура шо ми ги даде, овенатата ружа што два пати ја скрши дур дојдеш докај мене на матура :giggle мммм другоооми остана реченицата у глава дека несмеам да носам танга на матура и ја за инат облеков на крај, ми остана да ја врзувам косата нагоре во пунџа и најубава фризура ми е тоа сега :cool: Ми останаа две слики од кои на едната си многу грд, ах да и ми останаа надимаците, циган, грд, смрдливче, цуцул... само што сега не ги употребувам веќе, многу ретко, само циган :zelen Ми остана и навиката да слушам антена 5 лав сонгс ама сега не те поздравувам веќе, ни ти мене, али нема везе, си се смеам на децава што се поздравуваат и ми текнува колку мала и заљубена сум била, аххх млади луди години... Епа тоа е, шо знам јас (wasntme)
   
  На Aristokrat и Photographer им се допаѓа ова.
 9. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  После љубовта останува празнина и океан од спомени... Некои спомени избледнуваат, некои не. Но секогаш кога ќе “исчезне“ љубовта останува празнина која не може да се пополни.
   
  На Mnogo Bitno, mspasenoski, Aristokrat и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели: