Последен гледан филм со рецензија

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Tим од истражувачи откриваат трага која води до потеколото на човештвото, и ќе започнат експедиција со цел да откријат до што сме настанале. Но каде што ќе стигнат ќе мора да се борат за да ја спасат иднината на човековата раса.
За мене многу добар филм иако имаше многу критики.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Вчера гледав една од појаките комедии во последно време Силните тројца или The Three Stooges :rofl. Искрено малку ме потсетува на Глуп и поглуп дефинитивно јака комедија :) Има некој нелогични сцени ама ај филм е и смешен е! Нема да ви ја кажам содржината затоа што мора да се погледне моја оцена 9/10.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Мадагаскар: Екипата овој пат е во Европа, но прават се за да стигнат до Њујорк..Успат ќе сретнат една екипа животни кои се од циркус, па правејќи дека и овие се циркузанти ќе го продолжат патувањето со нив...
Интересен како и сите други делови...
madagascar-3-europe-s-most-wanted12.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Tим од истражувачи откриваат трага која води до потеколото на човештвото, и ќе започнат експедиција со цел да откријат до што сме настанале. Но каде што ќе стигнат ќе мора да се борат за да ја спасат иднината на човековата раса.
За мене многу добар филм иако имаше многу критики.
На кој филм мислиш? Го немаш пишано името. :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (2010)
220px-Legend_of_the_Guardians_Poster.jpg

Интересен анимиран авантуристичен филм. Кога два бува ќе бидат грабнати од злобна армија, едниот ќе се обиде да побегне и да ги пронајде чуварите од Гахол за да ги спаси заробените бувови и да ја сопрат армијата. Оцена 8/10


21 (2008)
21_movie_poster_onesheet_-_collider-com.jpg

Еден од моите омилени филмови. Го гледав по можеби 10-ти пат и пак ми е интересен. Добра глума, и одлична актерска екипа сочинувана од Џим Стурџис, Кејт Босворт, Кевин Спејси и Лоренс Фишбурн. Филмов е интересна крими драма која во ниеден момент не е досадна. Во него се зборува за Бен, студент на МИТ кој е одличен математичар. Од страна на еден професор, кој забележува колку е умен Бен, е повикан за време на викендите да оди во Вегас и заедно со уште неколку студенти да играат блекџек и да освојуваат големи пари... Оцена 10/10.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
MV5BMTU1MTg1NjMzMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNzkwNDYwNQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg
Филмов е мамата у п***а :D. Со девојка ми, преска го изгледавме во еден здив.
Планина, осамено место и две семејства. Навидум нормална прослава и стандардни семејни односи. Но наеднаш децата скренуваат... језиви сцени, крвишта, набодувања на врата и сл. Дефинитивно филмов заслужува литро сок, и мнооооогууу чипс.

Да да, добар филм. Сум го гледал. А тогаш се мислев дали да го гледам или не. :D
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Вчера гледав една од појаките комедии во последно време Силните тројца или The Three Stooges :rofl. Искрено малку ме потсетува на Глуп и поглуп дефинитивно јака комедија :) Има некој нелогични сцени ама ај филм е и смешен е! Нема да ви ја кажам содржината затоа што мора да се погледне моја оцена 9/10.

Сега почнувам да гогледам, па ќе дадам оценка.