1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посета на гинеколог

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. FemmeFatale

  FemmeFatale Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  48
  Зошто баш женско? (think) Претпоставувам дека ти е срам и непријатно од маж, но далеку се понежни од жените гинеколози. ;)
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Индивидуално е тоа со дали е понежен или погруб, но претежно се погруби и побезобразни, зависи каква пациентка ќе им дојде...однесувањето по автоматизам им се менува во нежен гинеколог кога ќе видат згодна цуца со подвезици.
  Јас сум за женски гинеколог, полесно и без срамување можеш да си направиш моабет
   
  На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Јас па се чудам зошто сите ги сметаат докторите кои се гинеколози за манијаци. Мислам дека ниту еден маж нема да има ерекција ако знае дека некоја отишла таму и има сифилис, гонореа или некое воспаление, или пак е бремена.
  Ако оди некоја на гинеколог е зошто има мака, а на такви проблеми не верувам дека би се возбудил. :)
   
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Некој да ми даде број од некој гинеколог,немора да е женско
   
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Имаш во поликлиника Ѓ.Петров, во Букурешт, на секое ќоше..зарем немаш избрано до сега матичен гинеколог?
  Изгуглај Инчуле, ќе најдеш:)
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Некоја што била да ја прашам нешто да одење на гинеколог
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ајде прашај...
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Ќе ти пишам во порака
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Ne bi odela kaj maski ginekolog. Ne ja sfacaat seriozno rabotata i nema da se cuvstvuvam slobodno da prasam nekoi raboti.
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Од каде ти идејата дека маж гинеколог не си ја сфаќа сериозно работата?
   

Сподели: