1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посета на гинеколог

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Некој добар гинеколог да не е приватен? :)
   
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,640
  Допаѓања:
  5,718
  Oрдинација Кристела,д-р Парталовски работи со фонд,се наоѓа близу соборна .
  Ако те интересира подетално пиши ми у ПП.:)
   
  На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Па имав доста добро искуство. Маж е гинекологот. Малку имав срам. Но сега е ок. Прв пат бев оти менструалните денови не поминуваа и после 12 дена. Ми рече дека од премногу стрес на работа се случува тоа. После го сменив оти некако гледаше набрзина да ме мавне и на моите прашања се смешкаше. Сега сум кај жена гинеколог и навистина е супер.
   
 4. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Државни гинеколози нема веќе,сите се приватни но имаат договор со фондот,така да ти си го бираш за матичен гинеколог.одиш кај него со здравствена картичка(електронската и старата книшка),Упат не ти треба,а ако има потреба за испитувања на пр.лабораторија,патофиза идр.гинеколот ти дава упат каде треба.Државна клиника -гинекологија и гинек.во чаир прегледуваат со упат од матичен гинеколог.Значи бараш гинеколог кој има склучено договор со фондот за осигурување.Систина,ремедика се приватни и ке ти наплатат 1оо %,кај нив не треба кничка.Несакам да рекламирам сега некој посебен гинеколог,но гледај да ти е блиску за одење,или кажи каде живееш па да ти препорачам некој во близина ако знам.
   
 5. beauty1989

  beauty1989 Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali vagitoriite neo-penotran forte moze da se koristat za vreme ne menstruaciju?
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Па и нека биде реклама,многу е битно да се најде добар гинеколог специјалист.
  Јас бев кај Кокорманов сеа си одам кај Черепналкова и сум презадоволна од неа. (Не дека Кокорманов не е стручњак,но ете сакав да сменам малку,да се консултирам и со друг гинеколог)
   
 7. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Два пати годишно... ПАП тест еднаш годишно... И за секоја невообичаена појава, консултација по телефон ... :)
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  За да видам преку крв дали сум бремена колку треба да платам? И освен преку крв како друго може??
   
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Почекај 9 месеци.
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Ми треба број од некој гинеколог ама да е женско
   

Сподели: