1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посета на гинеколог

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Машко или женско, некој доктори не си ја сваќаат сериозно работата, и само чекаат плата, а баш им е гајле за пациентите.
   
  На Just Smile му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Така веќе може да помине...
  ама деградација на маж како гинеколог под влијание на евтини порно филмови каде што спекулумот служи ко фалус... е навистина ептен заникаде муабет.
   
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Факт е дека мажите гинеколози се избегнуваат, сите жени кога бараат гинеколог гледаат да е женско. Едноставно се поопуштени, послободно кажуваат, прашуваат...
   
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Кај го најде фактов?
   
 5. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  А има жени што сакаат кај маж гинеколог да одат? Или што им е сеедно?
   
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Да има, и можам да ти ги набројам најблиските женски личности во таа „клапа“. Одат затоа што имаат доверба во докторот, и затоа што веруваат во професионалноста на истиот.
  А, еве и од машки аспект. Можеби има сè уште умови затупени, па нема да дозволат жените да им бидат прегледани од маж гинеколог, само затоа што вагината од жена му мора да остане света тајна за друг маж... Но, еве, тргам од себе, не ни помислувам на љубомора во такви мигови. Не ни знам што има привлечно и во сексуална конотација во актот на прегледот. Повеќе е гаден, него привлечен :)
   
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Не се разбравме баш. Не реков дека неможе да бидат добри доктори, професионалци. Туку, дека повеќето жени поубаво ќе си ја кажат маката, поопуштено ќе прашаат нешто, ќе кажат проблем итн.
  А тоа за мажите тоа веќе е љубомора и недоверба
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Затоа што, според мене, машките гинеколози се потсмеваат на ,,проблемите'' поради кои жените доаѓаат на преглед. И може да ја обвинат жената за нешто за кое можеби мажот присилно ја натерал.
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Можеби си налетала на погрешен доктор. Се додека гинекологот без разлика дали е маж или жена, си ја врши работата професионално и совесно, нема потреба од срам и недоверба.
  Додуша кога недај боже ќе не потрефи некој гинеколошки проблем тогаш верувај последно нешто што би ни текнало е дали докторот е жена или маж.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: