1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Посета на гинеколог

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Колку често практикувате гинеколошки преглед? Какво е вашето досегашно искуство? Споделете совети од вашиот гинеколог.
   
 2. Aria

  Aria Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  14
  Па 2 пати годишно обавезно. Еднаш папаниколају тест и еднаш обична контрола.
  Особено е важно да се оди окако ќе се почне со сексуални односи, познавам многу девојки кои не одат зошто немале никакви симптоми, па кога ќе отидат им наоѓаат фази на ЦИН.
   
  На TheKitten и She им се допаѓа ова.
 3. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  По 4месеци.
   
 4. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  редовно... дури може и да претерувам, каква промена и да се случи одма одам.... некогаш е во прашање и нормална појава, ама јас толку се имам изначитано за сексуално преносливи болести што сум преплашена.
  и нормално 2 пати годишно ПАП тест ОБАВЕЗНО!!!
  а и друго, алооо бре 21 век сме, не е страшно да се оди на гинеколог, само треба внимателно да се избере доктор
   
  На tanjusskat1 и She им се допаѓа ова.
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  2 пати годишно одам на тестови а онака на прегледи одам на секој 4-5 месеци.. :)
   
 6. devojka9999

  devojka9999 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  43
  на секои 6 месеци :)
   
  На Stance му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jasna

  jasna Нов член

  Зачленет на:
  6 декември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Одев два пати годишно, а сега бидејќи сум бремена секој месец се гледаме со мојата омилена др Пајаковска.
   
  На Брида и Stance им се допаѓа ова.
 8. Stance

  Stance Нов член

  Зачленет на:
  7 декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  16

  Јасна, честитки за бременоста, ти посакувам лесна бременост и брз пораѓај ;)
  Само да те прашам, ако сум во право, тоа е д-р Кристинка од Плодност Битола?
  Ако е така, ќе сакаш ли да ми дадеш твое мислење за неа (освен дека ти е ОМИЛЕНА) по што сестра ми сака да си најде добар матичен гинеколог по можност од женски пол...:giggle
  А за неа имам слушнато неколку добри мислења ...
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Офтопик: ама двеве мислења ми личат на реклама.
   
  На Prashina и True_Blood им се допаѓа ова.
 10. jasna

  jasna Нов член

  Зачленет на:
  6 декември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Stance ти пуштив приватна порака, во врска со прашањето за да не бидеме погрешно сватени.
   
  На Stance му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: