Полуматура

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Пред некој ден славеа кај нас полуматура и сега гледам слики, па не личат женските на девочјчиња од 14 години. Нема некој што не е на штикла поголема од нивните години. Па балски фризури (puke), сатенски фустани...

Јас си бев во фустанче морнарски стил и балетанки, и коста ми беше со внатрешна плетенка над шишките.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and JaMi

milosheskaa

Нов член
30 декември 2014
10
4
3
22
Што мислите за белиов комбилизон ? Сакам да го носам на полуматура бидејќи сите ќе носат фустанчиња, па јас сакам да делам. На нозе не сакам да носам штикли. Што друго би одговарало на нозе ?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Што мислите за белиов комбилизон ? Сакам да го носам на полуматура бидејќи сите ќе носат фустанчиња, па јас сакам да делам. На нозе не сакам да носам штикли. Што друго би одговарало на нозе ?
Балетанки или ниски сандалчиња со ремчиња.
 
  • Like
Реакции: milosheskaa

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Јас за мојата полуматура имав купено една тексас сукњичка од Phard (не оти купував од таму,ама баш таму си најдов таква сукња како што барав).
Носев една сина памучна блузичка,накит добив од другарките едно ланче со привезок и долу на нозете едни сини летни и лесни патичиња.Ташничка малечка исто сина. Многу убава комбинација имав,и драго ми е што се облеков како што ми прилегаше. Кога би се вратила пак назад пак би се облекла исто скромно без штикли,сатени и банани фризури...
 
  • Like
Реакции: milosheskaa

milosheskaa

Нов член
30 декември 2014
10
4
3
22
Јас за мојата полуматура имав купено една тексас сукњичка од Phard (не оти купував од таму,ама баш таму си најдов таква сукња како што барав).
Носев една сина памучна блузичка,накит добив од другарките едно ланче со привезок и долу на нозете едни сини летни и лесни патичиња.Ташничка малечка исто сина. Многу убава комбинација имав,и драго ми е што се облеков како што ми прилегаше. Кога би се вратила пак назад пак би се облекла исто скромно без штикли,сатени и банани фризури...
колкава си сега? инаку јас косата можеби ќе ја носам природна(виткана) и шминката така поскромна само маскара,пудра и сјај. :)
 
  • Like
Реакции: JaMi

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
21

Еве некакви вакви фустанчиња за полуматура.
Многу се убави, а складни за возраста.
 
  • Like
Реакции: JaMi