Полуматура

Gabby

Полноправен Член
21 февруари 2012
61
46
18
22
Оваа год. ќе славам полуматурска.. али сеуште не сум одлучила како да се облечам и сл..(можеби изгледа рано но времето си лета така да...)
На форумов има мн. повозрасни од мене што ги поминале овие работи, па сакам да добијам едно нивно мислење за изгледод.
Сепак сакам да слушнам и други мислења за на крај тоа што ќе го облечам да им се допадне на сите!
однапред ви благодарам! :)
 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Dea

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Само без претерување! Фустанче некое, балетанчиња или сандалчиња, ташниче, нежна шминка, мерак.
Штикли, некоја претерано јака шминка НИКАКО! Се да е во склад со годините :)
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Само без претерување! Фустанче некое, балетанчиња или сандалчиња, ташниче, нежна шминка, мерак.
Штикли, некоја претерано јака шминка НИКАКО! Се да е во склад со годините :)

И јас тотално се согласувам со ова :)
 
  • Like
Реакции: Dea, Gabby and Marrie

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Само немој да се правешкако тетка и не се змарај многу многу што да облечеш. Никој не те гледа откако ќе влезете сите гледаат најубаво да си поминат.
Еве и некоја идеа, ако пак би била полуматурантка пак слично би се облекла. Јас бев во фустанче морнарски стил, балетанки, едно како палтенце и мала ташничка, верувај цело лето ги утепав од носење, фустанчето не ама другите работи.
 

Прикачувања

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Сатени, штикли, чуда, шминка ко кловн НЕ! 14 години се 14 години, полуматура славиш зашто си завршила основно училиште или со други зборови, си научила да читаш и пишуваш. Ништо значајно, ништо посебно.
Некое едноставно, кратко фустанче (не кратко до над гз, туку со пристојна должина), балетанки, сандалчиња или ако ти е толку мерак полна пета, нежна шминка и во зависност што модел е фустнанчето некој нежен накит. Фризурче едноставно и то е то.
Еве ме мене за полуматурата.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Ти кажале женските и погоре, да не се шараш многу.
Ако шиеш некое фустанче, еве ти некои модели..


Еве вака нешто поскромно, не да си како паун или како кловн.
А ако купуваш оди низ продавници ќе најдеш некое пообично. Стави си некои пониски штикли ако си по штиклите а ако не, балетанчиња некои стави :) Шминка поскромна..
 
  • Like
Реакции: Gabby

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
26
На некој пуст остров
Ти кажале женските и погоре, да не се шараш многу.
Ако шиеш некое фустанче, еве ти некои модели..


Еве вака нешто поскромно, не да си како паун или како кловн.
А ако купуваш оди низ продавници ќе најдеш некое пообично. Стави си некои пониски штикли ако си по штиклите а ако не, балетанчиња некои стави :) Шминка поскромна..
Убави се фустанчињата но мој совет ти е да си купиш некое со прерамки, да не ти се цело време рацете на фустанот.
 
  • Like
Реакции: Gemini

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Убави се фустанчињата но мој совет ти е да си купиш некое со прерамки, да не ти се цело време рацете на фустанот.
Ќе си го стегнеш бе.
Убав прслук да ти ги држи градите горе и нема гајле.
 

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Мој совет ти е да се облечеш како што ти доликува на годините..не брзај за штикли, шминки, пунџи има време кога ке ги носиш, уживај додека си во тие години :);)
 
  • Like
Реакции: Gemini