Политички настани во Македонија

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Сендвичанци - контрапротестираат за одлуки кои нивниот пастир им ги донел. :rofl
Македонија... земја на контрадикторноста.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Prashina

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Повторно беснеат хулиганите:mad:Не ми е јасно зошто тие истите не побараат одговор од Заев што барал од претседателот, што го молел??
Лудачка маса неписмена:mad:
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Повторно беснеат хулиганите:mad:Не ми е јасно зошто тие истите не побараат одговор од Заев што барал од претседателот, што го молел??
Лудачка маса неписмена:mad:
Па изгладнета маса, не као онаа другата напукана со сендвичи.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Па изгладнета маса, не као онаа другата напукана со сендвичи.
Напукана со сендвичи, да, ама не демолираат,не каменуваат, не се агресивни..а овие другиве се тешки дебили, подмитени за ситна пара за да урлаат и палат низ градот, да уништуваат а и самите незнаат што прават, битно им е да го нарушат редот и мирот во државава, да го исфрлат животинскиот нагон од нив..тоа се болесниците хѕлигански сдсовски....
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Напукана со сендвичи, да, ама не демолираат,не каменуваат, не се агресивни..а овие другиве се тешки дебили, подмитени за ситна пара за да урлаат и палат низ градот, да уништуваат а и самите незнаат што прават, битно им е да го нарушат редот и мирот во државава, да го исфрлат животинскиот нагон од нив..тоа се болесниците хѕлигански сдсовски....
Така е... полно меше и наведната глава, сабја не сече.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Така е... полно меше и наведната глава, сабја не сече.
Не е наведната Саладине, крената е горе на умните и праведните,само несакаме Украинско сценарио од Заев, несакаме безредие и хаос...ете ке има избори и народот нека бира...Ти ме чудиш, овде на форумов недозволуваш навреди, се обидуваш да одржиш ред, виртуелен ред и мир меѓу членовите а во реалниот живот ги браниш насилниците, тие што фрлаат камења, хулиганите...чудно типче си:rolleyes:
Нека палат нека кршат ти е девизата и ти уживаш во тоа, а што ќе добиеш?
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
w99w0l.jpg
Колку години имаа оваа шмизла, пишпириче што уште не знае газот да си го избрише..за вакви ли ти ке ми збориш, овие ли се тие што ке бараат правда??
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е наведната Саладине, крената е горе на умните и праведните,само несакаме Украинско сценарио од Заев, несакаме безредие и хаос...ете ке има избори и народот нека бира...Ти ме чудиш, овде на форумов недозволуваш навреди, се обидуваш да одржиш ред, виртуелен ред и мир меѓу членовите а во реалниот живот ги браниш насилниците, тие што фрлаат камења, хулиганите...чудно типче си:rolleyes:
Нека палат нека кршат ти е девизата и ти уживаш во тоа, а што ќе добиеш?

Тоа што и како правам во реалниот живот не е тема за дискусија тука. Но ако сакаш да дознаеш, слободно може да разглобиме во четири очи на кафе муабет.
Треба да сфатиш една работа, а тоа е дека и вас еден ден ќе ви зачукаат на врата „правоверниве“. Само дезинформацијата, или поточно несакањето и мрзоволието да се размислува надвор од секаков вид на влијание на политички партии ќе ве фати сосема неподготвени. Тек тогаш ќе биде премногу доцна за било каков бунт.

Понекогаш си го поставувам истото та истото прашање на еден многу добар професор на правен факултет. Дали македонците сакаат (не)правна држава по цена на нивната лична слобода.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Отвори ја прикачената датотека 27467
Колку години имаа оваа шмизла, пишпириче што уште не знае газот да си го избрише..за вакви ли ти ке ми збориш, овие ли се тие што ке бараат правда??
А ти запамти го датумот за донесување на помилување на криминалци со еден нетолку одамна друг. Ако така почнуваш со ниски удари. Мислам мизерија. Од 20 хулигани, од една „мочла“ се обидуваш да осудиш 2000-3000 маса на луѓе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Тоа што и како правам во реалниот живот не е тема за дискусија тука. Но ако сакаш да дознаеш, слободно може да разглобиме во четири очи на кафе муабет.
Треба да сфатиш една работа, а тоа е дека и вас еден ден ќе ви зачукаат на врата „правоверниве“. Само дезинформацијата, или поточно несакањето и мрзоволието да се размислува надвор од секаков вид на влијание на политички партии ќе ве фати сосема неподготвени. Тек тогаш ќе биде премногу доцна за било каков бунт.

Понекогаш си го поставувам истото та истото прашање на еден многу добар професор на правен факултет. Дали македонците сакаат (не)правна држава по цена на нивната лична слобода.
Можеме на кафе јас и ти, и така сме комшии..На кои тоа нас ке ни зачукаат правоверните?? Македонците сакаат правна држава, затоа и има демонстрации во момементот, ама не на ваков начин кој ти го подржуваш.