Политички настани во Македонија

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Веќе е видено тоа. Затоа реков дека овојпат не излезе по планираното, само глупи се палат на некакви крстови и орли, овие другиве што имаат мозок веќе видоа за какви луѓе се работи и кој ја водел државата 10 години.

Да погодам. Сигурно мислиш дека е добро тоа што се гради толкав крст, а исто така мислиш дека Албанците сами го ставија орелот.
Сеа се поставува прашање - што е следно...
Колку се спремни за црни сценарија додека поголема група на народот не се преобрати, пошо ова не им успеа. Мада, мислам после сценаријата на Гошинце и Диво насеље ја немаат таа моќ да напраат глупости од библиски пропорции.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Веќе е видено тоа. Затоа реков дека овојпат не излезе по планираното, само глупи се палат на некакви крстови и орли, овие другиве што имаат мозок веќе видоа за какви луѓе се работи и кој ја водел државата 10 години.

Да погодам. Сигурно мислиш дека е добро тоа што се гради толкав крст, а исто така мислиш дека Албанците сами го ставија орелот.
Не погоди!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сеа се поставува прашање - што е следно...
Колку се спремни за црни сценарија додека поголема група на народот не се преобрати, пошо ова не им успеа. Мада, мислам после сценаријата на Гошинце и Диво насеље ја немаат таа моќ да напраат глупости од библиски пропорции.
Мислам дека што и да направат само подлабоко ќе тонат, ништо друго. И јас мислам дека веќе нема што да исценираат, освен нова војна можеби, само што на никој не му е дојдено ни до тоа така да џабе им е се. Само нивните хардкор поддржувачи ќе се палат на тоа како Груевски е спасителот. Финтата е што не треба да ги остават да организираат избори, исто така не смеат да поминат неказнето за се направено досега.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Значи не е нормално ова на Сител што се случува, па и на Алфа. Си вртат едно нешто и мислат ќе им верува некој. Јас да работам во една од тие телевизии, одма ќе си дадам отказ кога ќе видам што се случува. Не знам како може да викаат дека се независни, па дури и онаа на Канал 5 вика независни биле, море мрш таму. Овие треба се да се затворат.
Си вртат вести за хангари, јахти, и слични глупости. Јахта бе, тоа чамец за риби а тие јахта викаат. На груевски мерцедесот од пола милион евра е авион, така слушнав, авион било тоа. Ама тоа на Сител го нема, независни како да не. Сега наеднаш излегоа да решаваат проблеми на граѓаните, а народ глуп верува.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каков Холивуд бе, овде кај какви филмови се прават, тоа ни Холивуд не го може. Прво викаат едни за да се гради орел, после тоа викаат други за да се гради крст, следниот ден ги викаат овие првиве за да протестираат и да го рушат крстот, овие вториве исто така ги викаат за да се направи некаков конфликт и да се случи нешто поголемо. И што излезе на крај? Отишле 200 души, го срушиле тоа темелникот на крстот, дошле 50тина од овие другиве и така се гледале од далеку. На крај се разотишле и толку. Повторно неуспешна акција за одвлекување на вниманието од местењата и судењата за изборите, лошо е вака кога се плаши некој, не знае што прави и уште толку се посрамотува.
Добро сега, има некои лудаци кои поверуваа на ова и одма почнаа да напаѓаат, демек како така смееле од Мвр да остават да го рушат тоа крстот. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
:rofl:rofl:rofl

Ненормални се овие. Само оние испрани мозоци кои се таму им веруваат, и таа кокошката црна неписмена ми глуми нешто. Оф леле прост народ, мислат им верува некој на овие игри.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Земете проверете си во списокот да не случајно го делите домот со уште 200 луѓе. :rofl
Ненормална работа. Пред некој ден на Телма имаше една будала од Вмро. Му ја пуштија снимката од разговорот меѓу Јанкуловска и некојси друг таму. Убаво се слуша како се договараат да местат избори, ставаат на една адреса по 200 луѓе, и немаат гајле. И сега овој будалава вика, тоа не е точно, монтирано е, не се знаело дали е вистина. :rofl
Било нормално да се даваат лични карти на луѓе што не живеат во Македонија. Ненормални се, испрани мозоци, како роботи се, едно исто само кажуваат.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас не знам кој „господ“ ќе го натера човек да верува во „прочистениов“ моментален список коа ќе види дека во неговиот стан живеат уште минимум 3ца луѓе - фантомски гласачи кои никад у животот не ги видел нит чул за нив. Џабе им се „контра“ кампањиве демек ќе разубедуваат раја дека се работи за иста улица а различен број.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не се нормални. Толку многу гласови ќе изгубат со чистењето и затоа само се правдаат. Ама од толку страв, почнаа глупости да зборуваат. Прееска на Алфа се изнатропаа глупости. Уставниот суд работел по уставот, ма немој. Работи по наредби од партија, нека не лажат. И тој еден небањат и бушав што кажуваше нешто, демек овие другиве ќе го палеле судот ако не работел по нивно, а тие рекоа дека треба да се работи без да се слушаат наредби. Ама овие по нивно си свртеа. Мрп таму и Алфа и сите тие партиски телевизии, плачат и за ќотек и за затворање.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Каков ли само менталитет сме ние ?!
Бегам да не бидам во Комунистичкиот и успевам во тоа, опседнатост со политика по цел ден , турски серии , временска прогноза , и други канцерогени емисии и информации кои секојдневно се емитуваат на нашиве телевизии ...
Како епидемија , дома , надвор , на работно место, се е политика секој разговор сочинува некогаш повеќе некогаш многу повеќе политика , дали народов плата зима да ги збори кој што правел како правел ,ај тие бадијалџии што се некако да ги сватам и дел од пензионерите ...
Кога ќе го предскажете сето ова во еден колаж мислам дека ќе делува повеќе од застрашувачко и малидно ..
Свеста ни е на нај ниско ниво ,а не сме свесни за тоа , има милион работи со кој треба да се занимава еден Македонец/ка преку цел ден ,а тоа не е политика !! :place ( нормално јас не се занимавам ниту пак ме интересира ) :kafe;)