1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Политички настани во Македонија

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Altaïr, 24 февруари 2016.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Еј конечно беа послушани нашите молби, ај можеби ќе бидеме поактивни сега.
  Насловов е јак иначе, ама не ми текнуваше ништо, уствари кој гледа во насловот бе. :)

  Значи како што знаеме избори нема да има сега, а најнова вест е дека оние лудацине од Уставен го прифатиле она за помилување на осудени за изборни нерегуларности. Мислам стварно, таков автогол си даваат тоа чудо. И сега слободно може да си седи на слобода Миле упаѓачот во кутии, ако пред тоа влегувал во изборни места и гасел лифтови. Ах бе, Македонија.

  Ај доста е. :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Си донеле закон кој овозможува да се остане неказнет при докажано местење избори :patos
  Тоа автоматски значи дека признаваат дека местеле избори и дека тоа може да се докаже.

  Иди Амин лајкс дис.
   
  На Saladin и Altaïr им се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Џабе им е и ова, доволен е резилот кој го трпеа Гордана и Миле кога ги повикуваа на сослушување како криминалци. Ги видовме и слушнавме какви се, сега ако народот остане слеп и на ова тоа значи дека оваа држава го заслужува ова, и не треба никогаш да се смени власта.
  Заслужуваат да ги крадат, убиваат, да им се закануваат. Секако, овие работи сега ќе се зголемат бидејќи зголемен е и стравот од затвор, јас мислам дека се спремни по секоја цена да ги задржат фотељите.
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  И тоа не е дното, има и надополнување, пази го ова -

  http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27530

  Сега планираат да смее да се помилуваат педофили. Секако, ако се од страна на власта.
  Или со други зборови да можат да останат неказнети силуватели на мали деца, само затоа што се припадници на партијат на власт.

  Педофили да помилувале бе, до кај стигна работава...:facepalm2
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Дoвoлнo е дa се пoзнaвa некoј кoј е нa пoгoлемa функцијa и слoбoднo мoже дa се убивa, силувa децa, и штo уште не. Ненoрмaлнa рaбoтa.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Уште тоа им остана што не го направија, исто како во Куманово, за да после излезат како спасители од двоглавиот орел кои сами го ставиле, знаат декс народ глуп се пали на крстови и цркви па ај да си ги мериме, и таман ќе добијат гласови, дека патриоти нели.
  Ама изгледа овојпат обратно им излезе од планираното.
   
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Верувај, спремни се на буквално се`. Ова е само увертира на оноа што следи.
  Не зборам за факторот 25% туку за факторот извршна власт.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не те разбирам баш. Што следи?
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Следи притисокот да исценираат бељи низ државава по цена на лишење на каков-таков соживот што го имаме.
  Спремни се да направат се`, дури и да го запалат рајхот за да ги обвинат сите оние кои не се сложуваат со нивна политика на владеење.
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Веќе е видено тоа. Затоа реков дека овојпат не излезе по планираното, само глупи се палат на некакви крстови и орли, овие другиве што имаат мозок веќе видоа за какви луѓе се работи и кој ја водел државата 10 години.
  Да погодам. Сигурно мислиш дека е добро тоа што се гради толкав крст, а исто така мислиш дека Албанците сами го ставија орелот.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: