Политички настани во Македонија

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
Сакам тука да прашам поради тоа дека е пак политика,а во однос на пензиите и оние кој ги зимаат,се работи за дел од оние пензионери кој штрајкуваа во шарената револуција би сакал еве ако се мажи да кажат јавно,еве ние поради тоа што мислиме вака така за оваа влада што ни ги покачи пензиите од 10 на 15 или 20 илјади ние не сакаме такви пари и дека не ве признаваме сакаме да си ја зимаме Бранковата пензија од 8 илјади,дека не ги признаваме и тоа се криминални пари еве се откажуваме...
Кај се да се откажат ?
Ваљда пошто целта на секој здраворазумен (ова е знак прашалник) лидер е (или бар би требало да биде) прогрес и овозможување економска стабилност и пристоен живот за жителите во државата. Нема логика да се враќаме назад во време кога друг лидер ја усрал работата (и кога Киро Глигоров беше жив :zelen).
Мислим, океј ќе е, ама ако и лебот го вратат на 12 денари, а цигарите на 26.
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
Ова за цигариве дека е во твоја полза? ај лебот не толку може и го избегаваш ;)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
Што? Никој нема коментар за сапуницава со Мијалков? :D
„Го имаме неговиот пасош, но не знаеме каде е.“
Никнува човекот ко господин да си земе пресуда, па свесно се изолирал со 40 температура, телефонот го нема слушнато, они одма Интерпол, одма јадење зелени.
Нека ова биде македонскиот Велигден. Вајстину воскресе.