Политички настани во Македонија

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Повикување на „ноќ на долгите ножеви“.
`twas about time кога викав дека на гнидиве апсолутно ништо не им е свето.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Диктаторчето денес на суд за шамарите. Секако судијката ги одбила снимките како доказ, но има сведок кој ќе сведочел. Затоа е најбитно да се донесат тие два закони за Сјо. А овие очајнички потези вчера и денес пред Дик се нешто невидено. Ретардирани индијанци урлаат под изговор дека ја бранат Македонија, значи тие кога поднесуваа 66 приговори на локалните во Центар не беше ништо, сега е незаконски. Глуп народ ама ако, нека се глупираат вака што подолго, следните избори ќе има 100% излезност.
Уште малку фали, блиску е Шутка!!!
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Londoner

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Диктаторчето денес на суд за шамарите. Секако судијката ги одбила снимките како доказ, но има сведок кој ќе сведочел. Затоа е најбитно да се донесат тие два закони за Сјо. А овие очајнички потези вчера и денес пред Дик се нешто невидено. Ретардирани индијанци урлаат под изговор дека ја бранат Македонија, значи тие кога поднесуваа 66 приговори на локалните во Центар не беше ништо, сега е незаконски. Глуп народ ама ако, нека се глупираат вака што подолго, следните избори ќе има 100% излезност.
Уште малку фали, блиску е Шутка!!!
Искрен да сум, ама не знам шо скрена народов толку... Другарства се расипаа од курташак, им кажуваш на таквите да не дискутираат политика со тебе, тие упорно за федерализација, албански фактор, мамичето ќе ни било расплачено. Културно им спушташ за 8 годишна коалиција со терористи, само да ги пецнеш онаму каде што се најконтрадикторни, они па ко запалени мајмуни. И културно на крај, го допиваш кафето, стануваш, одиш на шанк да си платиш сметка и си заминуваш.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Искрен да сум, ама не знам шо скрена народов толку... Другарства се расипаа од курташак, им кажуваш на таквите да не дискутираат политика со тебе, тие упорно за федерализација, албански фактор, мамичето ќе ни било расплачено. Културно им спушташ за 8 годишна коалиција со терористи, само да ги пецнеш онаму каде што се најконтрадикторни, они па ко запалени мајмуни. И културно на крај, го допиваш кафето, стануваш, одиш на шанк да си платиш сметка и си заминуваш.

Такви другарства се непотребни, ако некој е до таа мера ретард да верува во такви ствари или до таа мера проститутка да пуши такви небулози, што ќе ти е таков...

А за другото би било јако да има масакр, орди избезумени хунзи под водство не некаков домољубен чмарољуб да јуришаат на браникот на оф-шор сметките, али нисмо ми те срече...
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Со оглед на политичките случувања во државата и преговорите кој се во тек за као формирање на влада ќе бидат од корист или сепак опасен ризик ,прашањето ми е дали народот ќе тргне по своето ? :svirka:cool:
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ајмо хунзи и шип/тари ајмо клање, земајте пуканки :kafe
Here to watch you all suffer. And die.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Војна ли сакаат вмровчињата наши патриотски ? Се чудам како смрт може да посакуваат некои луѓе.
Јака провокација за војна, ако се убијат албанците и патриотите може ние нормалните ќе си останеме во државава.
Срамота огромна, барем видовме како прости луѓе решаваат проблеми. Срамота и очајно. Да ти се одмили се.
Убаво прават што си одат...

Уште таа карта им остана за играње, претходната ја потрошија низ Куманово...
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Сакам тука да прашам поради тоа дека е пак политика,а во однос на пензиите и оние кој ги зимаат,се работи за дел од оние пензионери кој штрајкуваа во шарената револуција би сакал еве ако се мажи да кажат јавно,еве ние поради тоа што мислиме вака така за оваа влада што ни ги покачи пензиите од 10 на 15 или 20 илјади ние не сакаме такви пари и дека не ве признаваме сакаме да си ја зимаме Бранковата пензија од 8 илјади,дека не ги признаваме и тоа се криминални пари еве се откажуваме...
Кај се да се откажат ?