1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пиво фест - Прилеп

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Jackal, 9 април 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Многу глуп пиво фест ќе биде, дека ќе одам ќе одам жално е Битола до Прилеп има 30мин возење така да ќе одам некоја вечер колку да се речи дека бев Аца Лукас и FLY Project би биле интересни лично за мене :D
   
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Фолкерај смрден. Кога ќе се опаметат луѓево и ќе почнат нешто нормално да слушаат? Убав пример е вчерашната ноќ, илјадници луѓе дошле да слушаат песни од Боуви. Не викам дека немало и фејќери помеѓу толкова толпа, ама убаво беше, се пееше, се играше, стварно добро звучење. Да идеш на пивофест за Аца Лукас треба да си умртвен у сетилото за звук, ај да не кажам мозокот. Тапа програма годинава, не идам.
   
  На Redhead, Ditto+Maker, Electra и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Да се збереме една група да дојме :)
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Можам да ве подружам полсат саат. :)

  И би сакал порано да е.
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Хари е камен пијан значи, направен е зелка. Вика нече киша не, а тоа истура ко никогаш. :patos
  Аца Лукас едвај ќе стои на нозе. :)
  Овие публикава изгледа камења се сите, ни пеат ни ништо. Ах @Struggler срам да им е на сограѓаните твои. :)
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  сето металци и рокери собрани, зато така било.
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Бев само на трета вечер, Рада и Аца Лукас реално имаше најмногу луѓе од сите три вечери според официјални информации, јас искрено убаво си поминав спиев во Прилеп имав стан и се направив "за макање" :D
   

Сподели: