1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пиво фест - Прилеп

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Jackal, 9 април 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Традицијата која што започна во 2002 година во Прилеп продолжува и оваа година. Тогашната ентузијастичката идеја сега се претвори во традиционален настан кој го исчекува не само Македонија туку и нашите иселеници во странство кои своите одмори ги темпираат за време на фестивалот.
  Во очекување на целосната музичка програма за Пиво Фест 2012 што по јубилеен 10-ти пат ќе се одржи во Прилеп од 12-ти до 15-ти Јули, ги пренесуваме учесниците што се засега потврдени. Напоменуваме дека ова не е конечниот список и кога ќе имаме нови информации, постов ќе биде навремено обновен.
  Главна сцена:

  Четврток, 12-ти Jули 2012

  • Дубиоза Колектив (Босна и Херцеговина)
  • С.А.Р.С. (Србија)
  • Conquering Lion (Македонија)
  Петок, 13-ти Jули 2012

  • Влатко Стефановски Трио (Македонија)
  • Есма Реџепова (Македонија)
  • Кирил Џајковски (Македонија)
  Сабота, 14-ти Jули 2012

  • Џеј Рамадановски (Србија)
  • Жељко Јоксимовиќ (Србија)
  Недела, 15-ти Jули 2012

  • Петар Грашо (Хрватска)
  • Лепа Брена (Србија)
  Одбере си вечер кога да прајме форумска средба ...:biggrin
   
  На Ludaca, ZmajChe, N|ghtmare_f и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  На Сарс дефинитивно. :igra
   
  На Trouble, ZmajChe и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Четвртокот ке ми биди главна вечер ама и посебна ке ми биди во Петок оти многу ја сакам ромската музика и баба Есма.. и ма да се опијам квалитетно таа вечер ...
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  јас не сум пропуштила до сега пиво фест.....:biggrin
  прва сум стално:wavespin
   
  На Ludaca, ZmajChe и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Дубиозаааааа! :wavespin Чекам 12ти. :D
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Значи можам да си го прославам роденденот во Прилеп со Дубиоза Колектив и С.А.Р.С. :rofl
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  можеееееее ќе частиш пивооо
   
  На ZmajChe и The Tramp им се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Пиво и скара на моја сметка. (happy)
   
  На ZmajChe и The Tramp им се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ох ох ох за мерак .. јас ке резервирам место ...
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  :pusi:wavespin
   

Сподели: