1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пиво фест - Прилеп

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Jackal, 9 април 2012.

 1. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Првата вечер за Саша беше интересно, направи забава, втората не бев, третата вечер за Оливер беше многу досадно, во депресија да западниш од тажни песни, а Дино Мерлин беше предобар енергичен, разигран е сега имаше гужва така да не се дишеше а и си добивме капење со пиво бевме погодени со лименки...
  Оти маче сељак? Кажи ми кој сакаш да го погодам со лименкава?
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Имаше баѓи Headshot-ој хаахахаххахаха :D
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како можете на ова да одите не знам, ептен глупав фестивал полн со сељачишта кои дошле за пиење. А и што е финтата со пеењето на сите песни на Дино Мерлин кога човекот секако ќе настапуваше? Колку глупо организирано значи не знам.
  Го викнале Саша лудакот, земал ми скока на сцена како кенгур некој, а во публика се палат на него и рипаат и тие. Бог да чува.
  Неда бабата ми дошла гола, како не и е срам, толку години има уште се замислува како да има 20 години. Па и уште пее на англиски, ма немој, пази да не испееш како што треба. Пијаница стара.
  Ален за никаде, ДНК, не ги ни коментирам тие лудаци, Прљаво Казалиште ни ги слушам ни ги знам ни сакам да ги знам ниту па да ги слушам некогаш.
  Глуп фестивал за глуп народ, тоа ти е. Немој случајно да викнат некое странско познато име или група, побитно е да дојдат Неда Украден, Цеца, Лепа Брена и слични на нив сељачана отколку некои познати. А и што ќе доаѓаат некои познати кога нема кој да ги слуша.
  Тие со децата се секоја година тука, прости луѓе што да правиш. Иначе не знам што го викнале Ален да пее, уствари не ни пее тој, тој се дере. Колку не знае само што прави ама ај.
  Тоа прскањето со пиво колку ми е просто значи, земал купил пиво и ај да ги прскам другите, сељак невиден.
  Погоди некого ти? Колку поени доби?
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  @Altaïr другар мене срце ме стега шо парите си ги лупнав за ѕвезде гранда у Прилеп,наместо да си ги потрошев у Дојран на Џајковски да си слушнам нешто салам и да не ми блее Шабан над глава со уште 10 000 шабановци околу мене.И мора ли да трае еден месец пиво фестов,нека трае една вечер ама дај жити се шо ќе ги даваш толку иљади евра на шабанарија од Србија,дај плати нешто салам,дома да не ти се оде од забава...а не "ти никад нечеш знатиии љууубав датииии" аман нели беше доста сељакана на ТВ годинава па уште и тука да ги носат.Ај прв пат ми беше шо одам на пиво фест,ама за натака си знам.Сеа па коа ја видов програмата за у Струга....перверзии.
   
  На MATEJA и Lady* им се допаѓа ова.
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Не дека нешто ми значи пиво фестот или сум некој фан ( напротив, ми смета гужвата, ми смета реата на урина цела недела после фестивалот) ама сепак не разбирам зашто плукате по него...
  Сељаци или не, градот се полни со раја и со пари...
  А кого да викнат од странските ѕвезди? Кој е тој што ќе ги задоволи и старите и младите генерации?
  Да се разбереме, овој пиво фест не е некој андерграунд настан..туку е за сите генерации и популации...
  Програмата е таа, кој милува нека оди кој не, не мора, никој не го тера со сила...
   
  На Ditto+Maker, Kisserboy, Struggler и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Стварно и јас не го разбирам ова просерување околу пивофест. На кој му се оди ќе појде и ќе си ужива, кому не - нема да појде и нема потреба да се јаде бабури. Распоредот беше објавен барем месец дена пред фестивалот така да има доволно време да одлучиш дали ќе појдеш или не.

  Ако не сакаш да слушаш Дино Мерлин и компанија шанкери никој не те тера со сила.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Си има кафиЌи кои си свиреа свои музики тејк фајв и имиџ барем свират други музики... и тоа и за пивофестот имаше. :)
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Тоа е доказ колку ние Македонците си го почитуваме своето. ИЧ
  Ако не тие убо не иди бе човече имаш различни фестивали низ државава ако ти е убо на електро оди на електро ако сакаш српски Пиво фест е тука ако сакаш рап реге рок секаде можеш да најдеш разни кафичи да си слушаш.
  Ама тоа е Македонска работа..
  ДИНО МЕРЛИН Е ЦАР ! По мене направи одлична журка супер си поминав незаборавно секогаш ќе ја памтам таа вечер. :D
   
  На Marijaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Пивофест? Од 2010 до 2013 ниеднаш не бев. Лани само во петокот и неделата, а оваа година повторно не бев. Дали поради семејни обврски(оваа година), или пак на одмор претходните години... Живеам на некои 7-8 мин. од центарот на Прилеп, музиката и од дома можам да си ја слушам, ама сепак е друго кога си таму.
  Целата таа гужва за време на тие четири дена, сметот кој го остава народот зад себе и чадот на скарите некогаш смета. Не сум се каел дека не сум бил на Пивофест тие пет пати, освен за едно нешто, а тоа е за настапот на Inna и 2Cellos.
  И уште нешто:
  Гледав нешто од настапот на Неда Украден на ТВ и некако се навредив кога таа рече: "Ја чу да вас забављам вечерас, само да не упаднем у ова фонтану."
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Другар не убедува уште од март да сме иделе ова лето во Прилеп на пиво фест. Пред неколку часа ни пратил у групата на фб кој ќе пее што како ќе биде. Видов нешто Аца Лукас, Рада и некои такви имиња а ништо добро за на него да се напиеш пиво. Ако отидам оваа година ќе биде само ради напорот што го вложува другар ми за да не натера да идеме:DD
   

Сподели: