Пиво фест - Прилеп

Marijaaa

Истакнат Член
30 мај 2015
65
116
343
Првата вечер за Саша беше интересно, направи забава, втората не бев, третата вечер за Оливер беше многу досадно, во депресија да западниш од тажни песни, а Дино Мерлин беше предобар енергичен, разигран е сега имаше гужва така да не се дишеше а и си добивме капење со пиво бевме погодени со лименки...
Оти маче сељак? Кажи ми кој сакаш да го погодам со лименкава?
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
Првата вечер за Саша беше интересно, направи забава, втората не бев, третата вечер за Оливер беше многу досадно, во депресија да западниш од тажни песни, а Дино Мерлин беше предобар енергичен, разигран е сега имаше гужва така да не се дишеше а и си добивме капење со пиво бевме погодени со лименки...
Оти маче сељак? Кажи ми кој сакаш да го погодам со лименкава?
Имаше баѓи Headshot-ој хаахахаххахаха :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Како можете на ова да одите не знам, ептен глупав фестивал полн со сељачишта кои дошле за пиење. А и што е финтата со пеењето на сите песни на Дино Мерлин кога човекот секако ќе настапуваше? Колку глупо организирано значи не знам.
Го викнале Саша лудакот, земал ми скока на сцена како кенгур некој, а во публика се палат на него и рипаат и тие. Бог да чува.
Неда бабата ми дошла гола, како не и е срам, толку години има уште се замислува како да има 20 години. Па и уште пее на англиски, ма немој, пази да не испееш како што треба. Пијаница стара.
Ален за никаде, ДНК, не ги ни коментирам тие лудаци, Прљаво Казалиште ни ги слушам ни ги знам ни сакам да ги знам ниту па да ги слушам некогаш.
Глуп фестивал за глуп народ, тоа ти е. Немој случајно да викнат некое странско познато име или група, побитно е да дојдат Неда Украден, Цеца, Лепа Брена и слични на нив сељачана отколку некои познати. А и што ќе доаѓаат некои познати кога нема кој да ги слуша.
Јас бев синоќа на затворањето...НА АЛЕН ХАСАНОВИЌ И ГОЦА ТРЖАН БЕ!Гужва невидена,блузата позади ми е изгорена од цигари,се тискавме пола саат за до бината кога почна дино,абе теткици со кој ум ги носете бебињата со колички у таа гужва алоо?Ем гледа дека нема кај игла да фрлиш она детето го стокмила у количка и се бутка.Сељаци мн имаше синоќа се тискаа изиграваа нешто.Јас пола вечер ја преседов на тревата со другари пред општина.И здравје боже веќе не одам.
Тие со децата се секоја година тука, прости луѓе што да правиш. Иначе не знам што го викнале Ален да пее, уствари не ни пее тој, тој се дере. Колку не знае само што прави ама ај.
Првата вечер за Саша беше интересно, направи забава, втората не бев, третата вечер за Оливер беше многу досадно, во депресија да западниш од тажни песни, а Дино Мерлин беше предобар енергичен, разигран е сега имаше гужва така да не се дишеше а и си добивме капење со пиво бевме погодени со лименки...
Оти маче сељак? Кажи ми кој сакаш да го погодам со лименкава?
Тоа прскањето со пиво колку ми е просто значи, земал купил пиво и ај да ги прскам другите, сељак невиден.
Имаше баѓи Headshot-ој хаахахаххахаха :D
Погоди некого ти? Колку поени доби?
 
  • Like
Реакции: Метаморф

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
300
336
173
24
@Altaïr другар мене срце ме стега шо парите си ги лупнав за ѕвезде гранда у Прилеп,наместо да си ги потрошев у Дојран на Џајковски да си слушнам нешто салам и да не ми блее Шабан над глава со уште 10 000 шабановци околу мене.И мора ли да трае еден месец пиво фестов,нека трае една вечер ама дај жити се шо ќе ги даваш толку иљади евра на шабанарија од Србија,дај плати нешто салам,дома да не ти се оде од забава...а не "ти никад нечеш знатиии љууубав датииии" аман нели беше доста сељакана на ТВ годинава па уште и тука да ги носат.Ај прв пат ми беше шо одам на пиво фест,ама за натака си знам.Сеа па коа ја видов програмата за у Струга....перверзии.
 
  • Like
Реакции: MATEJA and Lady*

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Не дека нешто ми значи пиво фестот или сум некој фан ( напротив, ми смета гужвата, ми смета реата на урина цела недела после фестивалот) ама сепак не разбирам зашто плукате по него...
Сељаци или не, градот се полни со раја и со пари...
А кого да викнат од странските ѕвезди? Кој е тој што ќе ги задоволи и старите и младите генерации?
Да се разбереме, овој пиво фест не е некој андерграунд настан..туку е за сите генерации и популации...
Програмата е таа, кој милува нека оди кој не, не мора, никој не го тера со сила...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Стварно и јас не го разбирам ова просерување околу пивофест. На кој му се оди ќе појде и ќе си ужива, кому не - нема да појде и нема потреба да се јаде бабури. Распоредот беше објавен барем месец дена пред фестивалот така да има доволно време да одлучиш дали ќе појдеш или не.

Ако не сакаш да слушаш Дино Мерлин и компанија шанкери никој не те тера со сила.
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Си има кафиЌи кои си свиреа свои музики тејк фајв и имиџ барем свират други музики... и тоа и за пивофестот имаше. :)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
Тоа е доказ колку ние Македонците си го почитуваме своето. ИЧ
Ако не тие убо не иди бе човече имаш различни фестивали низ државава ако ти е убо на електро оди на електро ако сакаш српски Пиво фест е тука ако сакаш рап реге рок секаде можеш да најдеш разни кафичи да си слушаш.
Ама тоа е Македонска работа..
ДИНО МЕРЛИН Е ЦАР ! По мене направи одлична журка супер си поминав незаборавно секогаш ќе ја памтам таа вечер. :D
 
  • Like
Реакции: Marijaaa

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Пивофест? Од 2010 до 2013 ниеднаш не бев. Лани само во петокот и неделата, а оваа година повторно не бев. Дали поради семејни обврски(оваа година), или пак на одмор претходните години... Живеам на некои 7-8 мин. од центарот на Прилеп, музиката и од дома можам да си ја слушам, ама сепак е друго кога си таму.
Целата таа гужва за време на тие четири дена, сметот кој го остава народот зад себе и чадот на скарите некогаш смета. Не сум се каел дека не сум бил на Пивофест тие пет пати, освен за едно нешто, а тоа е за настапот на Inna и 2Cellos.
И уште нешто:
Гледав нешто од настапот на Неда Украден на ТВ и некако се навредив кога таа рече: "Ја чу да вас забављам вечерас, само да не упаднем у ова фонтану."
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Другар не убедува уште од март да сме иделе ова лето во Прилеп на пиво фест. Пред неколку часа ни пратил у групата на фб кој ќе пее што како ќе биде. Видов нешто Аца Лукас, Рада и некои такви имиња а ништо добро за на него да се напиеш пиво. Ако отидам оваа година ќе биде само ради напорот што го вложува другар ми за да не натера да идеме:DD