Пиво фест - Прилеп

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Што се жалите ете ДНК ви се добри, Гоца Тржан, Саша Ковачевич (со југото), па Слаткаристика штета не ви ги ставиле сите во исти ден. :D Со среќа :)
ДНК добри? Саша Ковачевич? Не зафркавај, што е со овие не се нормални. Уствари мене секако ова ми е нешто најглупаво, ама пак овие што ги викнале мене и да ме плаќаат не би ги слушал.
 
  • Like
Реакции: escape

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
300
336
173
24
Пред очи вака ми испаѓаат осмоодделенки „то никада ни сам смео,а желим те јако стани мало...".
 
  • Like
Реакции: MATEJA

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
На Сталкаристика додека им прска на нивната коса му влегуваат татковците... :igra (така нешто идеше песната Love)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Некој ако е тука за пивофест и се чувствува дека не го знае доволно градот, може да се запознаеме, Ваша препорака, а МОЈ избор. :p
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
Едвај чекам конечно :D :D :D
Саша Ковачевиќ и ДЈ-ите ќе биди прејака вечер
Прилеп доаѓаме..:D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Откорнааааааав на овие, дотако сам дно живота, пивото сето на екс и бичиме!!

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Бев во петокот, зошто дечко ми сакаше многу да идеме. Накрцани во возот од 5 саат попладне, 2 ипол саати на нозе се потев во просторичето помеѓу вагоните, за конечно да стигнеме околу 7:30-7:40. Се довлечкавме до центарот, пиевме едно кафе. Накај 9 седнавме да јадеме, па потоа ни се придружија пријатели и земавме пиво и право пред бина. Фативме нешто од ZAA, не беа лоши. После нив беа Radio Aktiv, прв пат слушнав за тој хрватски бенд и тоа е едиствената причина зошто вредеше целото макотрпно идење. Толку многу ми се допаднаа, еве веќе 3-4 дена си ги слушам само нив. Пота беа ДНК, whatever. Па на крајот Прљаво Казалиште, не сум некој обожавател, всушност воопшто не сакам yu rock, но сепак од сите тие бендови, ПК мислам дека се меѓу подобрите. Додека тие настапуваа, си најдовме други пријатели. Кога завршија ПК, заедно сите се упативме кон железничката. Го утнавме патот, па такви уморни утепани едвај се довлечкавме на жел. накај 3:15-3:20. Нешто пред 4 дојде возот и повторно, не фативме место. Бидејќи на нозе бев 10 саати, си седнав на подот. Стуткана, испотена, валкана, уморна, си отспав саат време на подот на возот помеѓу еден куп дечишта. Последните саат ипол ги отстојав и конечно накај 6 ипол бевме у Скопје. Едвај фатив бус и во 8 веќе бев во кревет. Се на се, не беше ништо посебно, но не беше ни толку лошо. Никогаш повеќе не би идела со воз за пивофест, тоа дефинитивно го знам. А за доаѓање во иднина, би размислила, зависи од програмата.
 
  • Like
Реакции: Lady*

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
300
336
173
24
Јас бев синоќа на затворањето...НА АЛЕН ХАСАНОВИЌ И ГОЦА ТРЖАН БЕ!Гужва невидена,блузата позади ми е изгорена од цигари,се тискавме пола саат за до бината кога почна дино,абе теткици со кој ум ги носете бебињата со колички у таа гужва алоо?Ем гледа дека нема кај игла да фрлиш она детето го стокмила у количка и се бутка.Сељаци мн имаше синоќа се тискаа изиграваа нешто.Јас пола вечер ја преседов на тревата со другари пред општина.И здравје боже веќе не одам.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
Преуба вечер беше вчера Ален просечен, Гоца срање ама Дино Мерлин беше ЗАКОН навистина предобра журка!!!
Waiting for Pivo Fest 2016 :D