1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пиво фест - Прилеп

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Jackal, 9 април 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  ДНК добри? Саша Ковачевич? Не зафркавај, што е со овие не се нормални. Уствари мене секако ова ми е нешто најглупаво, ама пак овие што ги викнале мене и да ме плаќаат не би ги слушал.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Пред очи вака ми испаѓаат осмоодделенки „то никада ни сам смео,а желим те јако стани мало...".
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  И паѓање во несвест од испиена чаша пиво, демек се начукале. Сељачишта.
   
  На Lady*, MATEJA и Метаморф им се допаѓа ова.
 4. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  На Сталкаристика додека им прска на нивната коса му влегуваат татковците... :igra (така нешто идеше песната Love)
   
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Некој ако е тука за пивофест и се чувствува дека не го знае доволно градот, може да се запознаеме, Ваша препорака, а МОЈ избор. :p
   
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Едвај чекам конечно :D :D :D
  Саша Ковачевиќ и ДЈ-ите ќе биди прејака вечер
  Прилеп доаѓаме..:D
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Откорнааааааав на овие, дотако сам дно живота, пивото сето на екс и бичиме!!

   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Бев во петокот, зошто дечко ми сакаше многу да идеме. Накрцани во возот од 5 саат попладне, 2 ипол саати на нозе се потев во просторичето помеѓу вагоните, за конечно да стигнеме околу 7:30-7:40. Се довлечкавме до центарот, пиевме едно кафе. Накај 9 седнавме да јадеме, па потоа ни се придружија пријатели и земавме пиво и право пред бина. Фативме нешто од ZAA, не беа лоши. После нив беа Radio Aktiv, прв пат слушнав за тој хрватски бенд и тоа е едиствената причина зошто вредеше целото макотрпно идење. Толку многу ми се допаднаа, еве веќе 3-4 дена си ги слушам само нив. Пота беа ДНК, whatever. Па на крајот Прљаво Казалиште, не сум некој обожавател, всушност воопшто не сакам yu rock, но сепак од сите тие бендови, ПК мислам дека се меѓу подобрите. Додека тие настапуваа, си најдовме други пријатели. Кога завршија ПК, заедно сите се упативме кон железничката. Го утнавме патот, па такви уморни утепани едвај се довлечкавме на жел. накај 3:15-3:20. Нешто пред 4 дојде возот и повторно, не фативме место. Бидејќи на нозе бев 10 саати, си седнав на подот. Стуткана, испотена, валкана, уморна, си отспав саат време на подот на возот помеѓу еден куп дечишта. Последните саат ипол ги отстојав и конечно накај 6 ипол бевме у Скопје. Едвај фатив бус и во 8 веќе бев во кревет. Се на се, не беше ништо посебно, но не беше ни толку лошо. Никогаш повеќе не би идела со воз за пивофест, тоа дефинитивно го знам. А за доаѓање во иднина, би размислила, зависи од програмата.
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Јас бев синоќа на затворањето...НА АЛЕН ХАСАНОВИЌ И ГОЦА ТРЖАН БЕ!Гужва невидена,блузата позади ми е изгорена од цигари,се тискавме пола саат за до бината кога почна дино,абе теткици со кој ум ги носете бебињата со колички у таа гужва алоо?Ем гледа дека нема кај игла да фрлиш она детето го стокмила у количка и се бутка.Сељаци мн имаше синоќа се тискаа изиграваа нешто.Јас пола вечер ја преседов на тревата со другари пред општина.И здравје боже веќе не одам.
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Преуба вечер беше вчера Ален просечен, Гоца срање ама Дино Мерлин беше ЗАКОН навистина предобра журка!!!
  Waiting for Pivo Fest 2016 :D
   

Сподели: